2020-07-24 10:02  -  KKS Wiara Lecha

Ostatni sprawdzian przed startem sezonu

Ostatni sprawdzian przed startem sezonu

 W sobotę 25 lipca o godzinie 17:00 rozpocznie się ostatni mecz kontrolny przed startem rundy jesiennej sezonu 2020/21. Wiara Lecha zagra w Czarnkowie z miejscową Notecią.

W ostatnim roku Kibole dwukrotnie mierzyli się w meczach sparingowych z Notecią. Przed rokiem zremisowali na wyjeździe 2:2, a podczas przygotowań do nieodbytej rundy wiosennej wygrali 3:2. Wiara Lecha podczas letniej przerwy rozegrała do tej pory cztery sparingi, w których pokonała LKS Baborówko i Poznań FC oraz dwukrotnie remisowała – z Jurandem Koziegłowy i Spartą Oboniki. Dla Noteci pojedynek z kibicami Kolejorza będzie ósmy meczem kontrolnym. Czarnkowianie mają na koncie trzy wygrane, dwa remisy i dwie porażki.

Noteć Czarnków występuje V lidze, ale w innej grupie niż Lechici. W poprzednim sezonie oba zespoły zajęły identyczną lokatę (8.) z identycznym dorobkiem punktowym (22) oraz bilansem spotkań (6 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek). Gospodarze sobotniej gry kontrolnej są także finalistami okręgowego Pucharu Polski. W decydującym spotkaniu, którego areną był czarnkowski stadion, Noteć uległa Iskrze Szydłowo 0:2.

Sobotni sparing, który rozpocznie się o godzinie 17:00 będzie ostatnim sprawdzianem dla Noteci i dla Wiary Lecha. MKS sezon zainauguruje w Skokach, natomiast Kibole na pierwszą kolejkę udadzą się do Plewisk.