2020-07-26 11:10  -  KKS Wiara Lecha

Noteć Czarnków - Wiara Lecha 1:2

Wiara Lecha wygrała 2:1 z Notecią Czarnków w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Gole dla Kiboli strzelali Tomasz Smura oraz Kacper Dolski.

Na ostatniej prostej przed rozpoczęciem nowego sezonu Wiara Lecha udała się do Czarnkowa, by rozegrać ostatni mecz sparingowy. Rywal z tej samej półki miał być poważnym wyzwaniem dla Kiboli i jak pokazały wydarzenia meczowe, spotkanie było wartościowym sprawdzianem. Początek meczu należał do Wiary Lecha, która już w drugiej minucie objęła prowadzenie za sprawą Tomasza Smury. Pomocnik DWL wykończył akcję całej drużyny kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości. Po straconej bramce gospodarze zaczęli grać wysokim pressingiem i zmuszali Kiboli do popełniania błędów w rozegraniu piłki. Noteć przejęła inicjatywę i kilkukrotnie zagroziła poznaniakom. Świetnie ze swoich zadań wywiązywał się jednak Michał Pecold, który ratował zespół przed stratą bramki. Ataki gospodarzy nie przynosiły skutku i w 38. minucie po kontrze oraz błędzie bramkarza wynik na 2:0 podwyższył Kacper Dolski. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie choć obie strony miały okazje na strzelenie bramki.

Druga połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy przejęli kontrole nad spotkaniem. Byli zdecydowanie groźniejsi i częściej atakowali bramkę jednak ponownie swoje umiejętności pokazywał Pecold, który był najjaśniejszą postacią w szeregach Wiary Lecha. Kibole skupili się na defensywie i rzadko pojawiali się pod bramką gospodarzy. W 89. minucie ataki Noteci dały upragnionego gola kontaktowego. Na wyrównanie zabrakło już czasu. Swoją okazję na podwyższenie prowadzenia mieli Lechici. W ostatniej akcji Dawid Kaczmarek zauważył bramkarza stojącego wysoko na przedpolu, jeszcze ze swojej połowy potężnie huknął w stronę bramki, piłka jednak minimalnie powędrowała nad poprzeczką. Spotkanie skończyło się zwycięstwem Wiary Lecha 2:1. Był to ostatni z pięciu zaplanowanych sparingów, w których Kibole trzykrotnie wygrywali i dwukrotnie remisowali.

Następne spotkanie Wiara Lecha rozegra w sobotę 1 sierpnia. Rywalem Kibiców Kolejorza będzie Grom Plewiska. Mecz zostanie rozegrany w Plewiskach przy ulicy Szkolnej o godzinie 16. Dla Wiary Lecha będzie to inauguracja rozgrywek V ligi sezonu 2020/21.

Noteć Czarnków - Wiara Lecha 1:2 (0:2)
bramki: 89' -  2' Tomasz Smura, 38' Kacper Dolski
żółte kartki: Sławomir Makowski, Patryk Olaszczyk (obaj Wiara Lecha)
Wiara Lecha: Michał Pecold - Dominik Bednarek (88. Maciej Łaszyński), Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński (72. Patryk Olaszczyk), Artur Adamski   (64. Mateusz Bankiewicz) - Sławomir Makowski, Jan Makowski (64. Patryk Antończak), Tomasz Smura (67. Hubert Ziółkowski), Dawid Kaczmarek, Krzysztof Szenfeld (83. Mikołaj Janas) - Kacper Dolski