2020-07-31 22:34  -  KKS Wiara Lecha

Zawodnicy przed meczem z Gromem Plewiska

Zawodnicy przed meczem z Gromem Plewiska

 W sobotę 1 sierpnia o godzinie 16, Wiara Lecha rozegra mecz inaugurujący sezon 2020/21. Kibole udadzą się pod-poznańskich Plewisk gdzie zagrają z zespołem Gromu. Zawodnicy Wiary Lecha chcą jak najlepiej wejść w sezon i nie wyobrażają sobie sytuacji gdzie nie wrócą do domu wraz z trzema punktami.

Maciej Łaszyński (obrońca i drugi trener Wiary Lecha)

Okres przygotowawczy do nowego sezonu był podzielony na dwa etapy. Panująca pandemia początkowo uniemożliwiła nam możliwość przeprowadzenia treningów. Po złagodzeniu obostrzeń, i ponad miesięcznej przerwie od treningów, wdrożyliśmy pierwszy etap treningu, gdzie staraliśmy się w nakładać niewielkie obciążenie. Drugi etap był już normalny, gdzie realizowaliśmy wytyczony plan. W tym okresie rozegraliśmy 5 sparingów. Mecze te w dużej mierze były po to by przetestować nowych zawodników, spróbować nowych taktyk przez co na pozycjach była duża rotacja. Dopiero ostatni mecz kontrolny potraktowaliśmy jak przetarcie przed ligą. Z tego ostatniego sparingu możemy być zadowoleni, a głównie z pierwszej połowy, gdyż była ona zbliżona do tego co chcemy grać w lidze.

Przed nowym sezonem w drużynie pojawiło się kilka nowych twarzy. Jest kilku zawodników, którzy od razu będą się bili o pierwszą 11, ale są też tacy, którzy na swoją szansę będą musieli trochę poczekać, ale widzimy w nich potencjał i jeśli będą się odpowiednio rozwijać to otrzymają szanse na grę.

Cel na ten sezon dla mnie. W przeddzień swoich 38 urodzin życzył bym sobie jak najwięcej minut, jak najmniej urazów i żeby zdrowie dopisywało. Chciałbym swoim doświadczeniem pomóc drużynie w osiągnięciu jak najwyższego miejsca na koniec rozgrywek. Liga w tym roku będzie bardzo długa i ciężka. Dla mnie miejsce w pierwszej trójce byłoby bardzo dobrym rezultatem.

Tomasz Smura (pomocnik Wiary Lecha)

Myślę, że okres przygotowawczy został bardzo solidnie przepracowany. Tak naprawdę od kiedy obostrzenia zostały ograniczone cały czas jesteśmy w treningu. Mieliśmy dużo czasu na odpowiednie przygotowanie. Oczywiście liga zweryfikuje wszystko, dlatego z dużą niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz. Mamy zgrany zespół, zasadniczo od dłuższego czasu szkielet drużyny nie uległ zmianie. Myślę, że będzie to działało na naszą korzyść. Zagraliśmy pięć wartościowych sparingów. Każda gra kontrolna pokazywała nam nad czym musimy jeszcze pracować na treningach.

Do drużyny dołączyło kilku wartościowych zawodników, w tym młodzieżowcy. Myślę, że już od początku sezonu będą wartością dodatnią do zespołu. W sparingach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, więc mam nadzieje, że potwierdzą to w meczach o stawkę.

Jak przed każdym sezonem stawiamy sobie najwyższe cele, a przede wszystkim chcemy wygrywać każdy kolejny mecz, a takim podejściem możemy się jeszcze bardziej nakręcać na zwycięstwa. Chcemy jak najwyżej skończyć w lidze oraz jak najdalej dojść w pucharze. Wiemy jakim zespołem jesteśmy i na co nas stać. W każdym meczu będziemy grać o zwycięstwo. Moim osobistym celem jest jako pierwszy przekroczyć barierę 200 spotkań w niebiesko-białych barwach oraz przegonienie Szeryfa w klasyfikacji strzelców DWL. Najważniejsze i tak jest zdrowie więc mam nadzieje, że zarówno mnie jak i cały zespół omijać będą kontuzje i będziemy mogli rozegrać sezon na najwyższym poziomie.

Artur Adamski (obrońca Wiary Lecha)

Po długiej przerwie spowodowanej covidem każdy był spragniony gry w piłkę. Wracaliśmy stopniowo, najpierw trenując w mniejszych grupach do momentu gdy zniesione zostały obostrzenia i treningi mogły odbywać się w normalnych warunkach. Super, że frekwencja na treningach dopisywała i mogliśmy realizować nakreślony przez trenerów plan. Rozegrane sparingi cieszyły jak nigdy, ponieważ przez długi okres rywalizacja z innymi drużynami była niemożliwa. Czy przepracowaliśmy dobrze okres przygotowawczy? Okaże się w najbliższych tygodniach. Na pewno nasza kadra jest bardzo solidna, doszło kilku chłopaków, którzy będą silnym wzmocnieniem. Czekamy jeszcze na rekonwalescentów, a wtedy uważam, że będzie to najlepsza kadra w historii naszej drużyny. W każdym meczu gramy o 3 punkty - to nasz główny cel, jednak czas pokaże jak będziemy wyglądać na tle bardzo silnej w tym roku grupy. Runda jest długa więc życzymy sobie zdrowia tak, abyśmy mogli dograć cały sezon do końca, a kontuzje omijały nas szerokim łukiem.