2020-08-02 19:24  -  KKS Wiara Lecha

Debiuty w Wiarze Lecha

Debiuty w Wiarze Lecha

 Dwóch nowych zawodników zadebiutowało w barwach Wiary Lecha podczas inauguracyjnego pojedynku z Gromem Plewiska. Kacper Dolski i Dawid Czerniejewicz rozegrali całe spotkanie.

W sobotę 1 sierpnia Wiara Lecha rozegrała pierwszy oficjalny pojedynek w 2020 roku. Od ostatniego ligowego spotkania, które odbyło się 23 listopada minęło sporo czasu. Zmianie uległa też kadra drużyny. Na inaugurację w Plewiskach w składzie Lechitów wyszło dwóch nowych zawodników. Kolejni czekają na swój debiut, a także powrót do gry po dwóch latach przerwy.

Do gry w pierwszej jedenastce na mecz z Gromem trener Jarosław Wróblewski desygnował Kacpra Dolskiego i Dawida Czerniejewicza. Pierwszy z nich jest wychowankiem Przemysława Poznań, drugi w swojej przygodzie z piłką reprezentował głównie poznańską Wartę, z którą w sezonie 2015/16 wywalczył awans do 2. ligi. Obaj w Plewiskach zagrali 90 minut. Dla Czerniejewicza był to powrót na stare śmieci, gdyż występował w zespole Gromu w rundzie jesiennej sezonu 2018/19.  

W kadrze Wiary Lecha na sezon 2020/21 znaleźli się także Nikodem Jankowiak, Mateusz Bankiewicz, Mikołaj Janas, Bartosz Maik, Adam Lazarowicz i Marcin Janas. Jankowiak i Mikołaj Janas to zawodnicy, którzy stawiają pierwsze kroki w rozgrywkach na dużym boisku, pozostali w swojej przygodzie odwiedzili kilka klubów. Bankiewicz jest wychowankiem TPS-u Winogrady, który był dwukrotnie wypożyczany do drużyn Akademii Reissa. W seniorskiej piłce jeszcze nie grał, Wiara Lecha będzie dla niego pierwszym dorosłym klubem. Po dwóch latach przerwy do DWL wrócił Marcin Janas, który ostatni mecz w niebiesko-białych barwach rozegrał w czerwcu 2018 roku przeciwko Warcie Śrem. Najwięcej klubów w swojej piłkarskiej przygodzie zwiedził Adam Lazarowicz. Przed przybyciem do Wiary Lecha wychowanek Trzynastki Poznań grał w Mosinie, Vitcovii Witkowo, a także Poznaniu w PFC, TPS-ie i Koperniku. Pierwsze kroki w winogradzkim klubie stawiał też Bartosz Maik, który później występował w Lechu Poznań, Tarnovii Tarnowo Podgórne, a ostatnio w nieistniejącej już IKP Olimpii.