2020-08-07 09:02  -  KKS Wiara Lecha

Wyprawa do twierdzy Poniec

Wyprawa do twierdzy Poniec

 W meczu 2. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się z Piastem Poniec. Pojedynek odbędzie się na stadionie przeciwnika w sobotę 8 sierpnia o godzinie 17:00.

Na inaugurację Wiara Lecha i Piast Poniec przegrały swoje mecze po 0:1. Kibole ulegli na wyjeździe Gromowi Plewiska, natomiast beniaminek musiał uznać wyższość PKS-u w Racocie. Piast w okresie przygotowawczym uczestniczył w Piłkarskiej Lidze Klubów (turniej zespołów z okręgu leszczyńskiego), w której zajął wysokie trzecie miejsce. W meczu o brązowe medale pokonał wysoko Heliosa Czempiń 7:0. Wcześniej przegrał w półfinale z Osą Osieczna 1:4. 

Najbliższy rywal poznaniaków jest beniaminkiem V ligi. W poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w grupie V Klasy Okręgowej ze stratą sześciu punktów do Gromu Wolsztyn. Największą siłą Piasta jest stadion w Poniecu, który jest niezdobyty od 15 września 2018 roku. Ostatnim zespołem, który cieszył się z trzech punktów na obiekcie PKS-u była Korona Wilkowice. W kolejnych dwudziestu meczach Piast wygrywał 14-krotnie, a sześć razy dzielił się punktami z przyjezdnymi. Wiara Lecha na zwycięstwo w delegacji czeka od 24 sierpnia zeszłego roku. Po szczęśliwej wygranej w Krzywiniu Kibole nie potrafili pokonać gospodarzy w kolejnych pięciu spotkaniach.

Sędzią głównym meczu w Poniecu będzie Tomasz Kasperski z Gostynia. Na liniach pomagać mu będą Dominik Waleński z Borka Wielkopolskiego i Tomasz Węglarz z Bułakowa.

Sobotni pojedynek będzie pierwszym meczem w historii obu zespołów. Spotkanie w ramach 2. kolejki V ligi odbędzie się 8 sierpnia o godzinie 17:00. Bilety będzie można zakupić przed meczem w cenie 5 zł.