2020-08-08 23:45  -  KKS Wiara Lecha

Piast Poniec - Wiara Lecha 0:2

Piast Poniec - Wiara Lecha 0:2
Herb klubu Piast Poniec
Herb klubu KKS Wiara Lecha

Piast Poniec

vs

KKS Wiara Lecha

0

:

2

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
58' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek Wojciech Paplaczyk
53' KKS Wiara Lecha Kacper Szulc
39' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek Kacper Dolski

Wiara Lecha wygrała w meczu 2. kolejki V ligi z Piastem Poniec 2:0. Obie bramki dla drużyny kibiców Kolejorza zdobył Dawid Kaczmarek.

Piast Poniec przed meczem z Wiarą Lecha był niepokonany u siebie od dwudziestu spotkań. Kibole od sześciu pojedynków nie potrafili sobie poradzić z gospodarzami. Był to idealny moment na przełamanie. Dodatkowo na ławce trenerskiej DWL zasiadła legenda Lecha Poznań – Jarosław Araszkiewicz. Był to trzeci mecz popularnego "Arasia", który w poprzednich dwóch na swoje konto nie zapisał zwycięstwa.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po kwadransie powinni prowadzić przynajmniej 1:0. Strzały zawodników Piasta mijały nieznacznie bramkę Wiary Lecha, a także zatrzymywały się w rękawicach Michała Pecolda. Po okresie przewagi PKS-u do głosu doszli Lechici. W 39 min o piłkę po lewej stronie skutecznie powalczył Krzysztof Szenfeld. Zagrał ją następnie do Kacpra Dolskiego, który znakomicie wypatrzył Dawid Kaczmarka. Najlepszy strzelec Wiary Lecha w poprzednim sezonie wykorzystał sytuację sam na sam i umieścił futbolówkę w siatce.

Po zmianie stron Wiara Lecha podkręciła tempo i przejęła kontrolę nad meczem. W 58 min wygrywała już 2:0. Znakomita indywidualna akcja Wojciecha Paplaczyka, który w efektowny sposób minął rywala zakończyła się podaniem do Kaczmarka. Napastnik DWL po strzale nożycami drugi raz wpisał się na listę strzelców. Do końca spotkania więcej klarownych sytuacji mieli zawodnicy Wiary Lecha, ale nie udało się podwyższyć wyniku.

W trzeciej kolejce Wiara Lecha zagra trzeci raz na wyjeździe. Rywalem Kiboli w meczu, który odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 15 będzie Stella Luboń.

Widzów: 250 (100 kibiców Lecha)

Fot. Poniec Moje Miasto

Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2020-08-08 17:00
Gospodarze:
Piast Poniec
Goście:
KKS Wiara Lecha

Ławka rezerwowych:

Patryk Antończak, Nikodem Jankowiak