2020-08-13 23:46  -  KKS Wiara Lecha

Pierwsza wizyta na Stelli

Pierwsza wizyta na Stelli

 15 sierpnia o godzinie 15 Wiara Lecha rozegra trzeci ligowy pojedynek w rundzie jesiennej. Rywalem Kiboli będzie beniaminek rozgrywek – Stella Luboń, która jest aktualnym zdobywcą okręgowego Pucharu Polski. Pojedynek zostanie rozegrany na stadionie przeciwnika.

Wiara Lecha po raz trzeci zawita do Lubonia, ale po raz pierwszy na stadion Stelli. Poprzednie dwie wizyty miały miejsce przy ulicy Rzecznej, gdzie Kibole byli podejmowani przez Luboński KS. Oba te spotkania zakończyły się sukcesem DWL – w rundzie wiosennej sezonu 2015/16 Lechici wygrali 2:1, a jesienią 2017 pokonali LKS 3:1. Stella w tamtym okresie przeżywała kryzys. Po pięciu kampaniach gry w okręgówce na kilka lat spadła do A-klasy, z której nie potrafiła się wyrwać przez cztery lata. Rok 2019 był złotym czasem w historii klubu. Wiosną udało się powrócić do okręgówki, a następnie zdobyć okręgowy Puchar Polski po finałowej wygranej nad piątoligowym Huraganem Pobiedziska. Stella zakończyła rundę jesienną na drugim miejscu, które w pandemicznym sezonie dało upragniony skok na wyższy szczebel.

Stella znakomicie rozpoczęła nową kampanię. Na inaugurację ograła Akademię Reissa 2:0, a następnie przywiozła z Plewisk cenny punkt po bezbramkowym remisie. Stadion Gromu nie był szczęśliwy dla Wiary Lecha. Kibole w pierwszej kolejce przegrali tam 0:1, ale po tygodniu udanie zrehabilitowali się w Poniecu wygrywając po dwóch golach Dawida Kaczmarka 2:0.

Beniaminek znakomicie radzi sobie na własnym stadionie. W ostatnich 25 meczach Stella przegrała zaledwie raz! Stało się to w poprzednim sezonie, gdy na Szkolną zawitała inna poznańska drużyna – Przemysław. Mistrz okręgówki z poprzedniego sezonu wygrał 1:0. Wiara Lecha ostatnich wyjazdów nie wspomina za dobrze, gdyż wygrała ledwie dwa razy w ostatnich 10 meczach. Trzy punkty udało się wywieźć z Krzywinia i ostatnio z Ponieca.

Wiara Lecha trzykrotnie rywalizowała ze Stellą w meczach sparingowych. Pierwszy odbył się w Luboniu w 2011 roku przed pucharowym pojedynkiem z Czarnymi Kaźmierz. Raczkująca na dużym boisku drużyna kibiców Kolejorza przegrała 0:3, a wśród rywali pierwsze skrzypce grał Tomasz Smura (strzelił w tym meczu gola), który obecnie ma najwięcej rozegranych meczów w Wiarze Lecha. Kolejne pojedynki były rozgrywane w zimowych okresach przygotowawczych. Przed startem wiosny 2015, po której DWL awansował do okręgówki, a Stella z niej spadła na lubońskim stadionie padł bezbramkowy remis. Dwa lata później przy Bułgarskiej lepsi byli goście, którzy pokonali Kiboli 6:4.

Mecz Stella – Wiara Lecha odbędzie się w sobotę 15.08 o godzinie 15. Sędzią głównym będzie Szymon Erenc z Wronek. Na liniach asystować mu będą Jakub Szczepankiewicz i Dariusz Złotnicki. 

Fot. Poniec Moje Miasto