2020-08-21 09:59  -  KKS Wiara Lecha

Kibole zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu

Kibole zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu

 W meczu 4. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się z Patrią Buk. Pojedynek odbędzie się na stadionie przeciwnika w sobotę 22 sierpnia o godzinie 16:00.

Fot. Krzysztof Krause Fotografia

Drugi raz w historii kibice Lecha staną naprzeciw Patrii i drugi stanie się to w Buku. Poprzedni pojedynek, który został rozegrany we wrześniu ubiegłego roku odbył się na boisku bocznym i zakończył dwubramkowym zwycięstwem gospodarzy 4:2. Patria prowadziła 3:0, przez prawie całą drugą odsłonę grała z przewagą jednego zawodnika, ale nie zapobiegła szaleńczym atakom Wiary Lecha, której przed końcem meczu udało się zniwelować stratę do jednego gola. MKS przypieczętował wygraną w ostatniej minucie, gdy wykorzystał kontratak. Było to jedno z trzech zwycięstw Patrii w zeszłym sezonie. Bukowianie zajęli w końcowej klasyfikacji przedostatnie miejsce, które przez pandemię koronawirusa nie wpłynęło na zmianę ligi.

Patria, podobnie jak Wiara Lecha, nową kampanię rozpoczęła od porażki. MKS uległ Płomieniowi Przyprostynia 1:4, ale w kolejnych spotkaniach radził sobie już całkiem nieźle. Tydzień po klęsce zremisował z obecnym wiceliderem – PKS-em Racot 2:2, a w trzeciej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo wygrywając w Poniecu 3:2. Obecnie Patria zajmuje 11. miejsce i ma dwa punkty straty do piątej Wiary Lecha.

Kibole wygrali ostatnie dwa wyjazdowe mecze. W Buku zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu w delegacji co nie zdarzyło się w szeregach DWL od trzech lat. Jesienią 2017 Wiara Lecha wygrała kolejno z Piastem w Kobylnicy, Trzynastką na Armii Poznań i Lubońskim.

Mecz Patria Buk – Wiara Lecha odbędzie się w sobotę 22 sierpnia o godzinie 16:00. Sędzią głównym będzie Kamil Danielczyk z Plewisk. Na liniach pomagać mu będą Magdalena Krzemińska i Łukasz Dorna.