2020-09-05 22:12  -  KKS Wiara Lecha

Wiara Lecha - Pogoń Śmigiel 1:0

Wiara Lecha - Pogoń Śmigiel 1:0
Herb klubu KKS Wiara Lecha
Herb klubu Pogoń Śmigiel

KKS Wiara Lecha

vs

Pogoń Śmigiel

1

:

0

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
93' KKS Wiara Lecha Piotr Makowski
83' KKS Wiara Lecha Artur Adamski
19' KKS Wiara Lecha Kacper Dolski

Wiara Lecha pokonała w meczu 6. kolejki V ligi Pogoń Śmigiel 1:0. Gola dającego wygraną w 19 min zdobył Kacper Dolski.

Wiara Lecha do meczu z Pogonią Śmigiel przystąpiła osłabiona brakiem Dawida Kaczmarek, Dawida Czerniejewicza i Daniela Mankiewicza. Pomimo braków w kadrze Kibole stanęli na wysokości zadania i pokonali niżej notowanego rywala 1:0. Skromną wygraną dała indywidualna akcja Kacpra Dolskiego, który w 19 min wykorzystał sytuacją sam na sam z golkiperem gości.

Drużyna kibiców Kolejorza powinna mecz wygrać różnicą kilku bramek, ale zawiodła skuteczność w polu karnym przeciwnika. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali Dolski i Piotr Makowski, a Krzysztof Szenfeld trafił po uderzeniu z dystansu w poprzeczkę. Swoje okazje po rzutach rożnych miał jeszcze Maciej Łaszyński, ale na wysokości zadania stawał bramkarz Pogoni albo obrońca, który wybijał piłkę z linii bramkowej. Znakomite zawody w środku pola rozegrał Marcin Janas, który udanie zastąpił na „dziesiątce” Dawida Kaczmarka. 

Skromne zwycięstwo dało Kibolom oprócz trzech punktów także awans na pozycję wicelidera. Do prowadzącej i mocno rozpędzonej Korony Piaski (6:1 z PKS-em Racot) nadal tracą pięć punktów.

W następnym pojedynku Wiara Lecha zagra o awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Mecz z Lechią Kostrzyn odbędzie się w środę 9 września o godzinie 17 na stadionie rywala. Kolejna ligowa potyczka z udziałem kibiców Kolejorza jest zaplanowana na niedzielę 13 września. Wówczas Lechici zagrają w Rawiczu z miejscową Rawią. 

Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2020-09-05 19:22
Gospodarze:
KKS Wiara Lecha
Goście:
Pogoń Śmigiel

Ławka rezerwowych:

Adam Lazarowicz, Jakub Nowak, Maciej Makowski