2020-09-09 20:10  -  KKS Wiara Lecha

Lechia Kostrzyn – Wiara Lecha 0:0 karne 3:2

Lechia Kostrzyn – Wiara Lecha 0:0 karne 3:2
Herb klubu Lechia Kostrzyn
Herb klubu KKS Wiara Lecha

Lechia Kostrzyn

vs

KKS Wiara Lecha

0

:

0

Wiara Lecha przegrała po rzutach karnych z Lechią Kostrzyn i odpadła z rozgrywek o okręgowy Puchar Polski. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się bezbramkowym remisem. 

Zasłużony awans do 1/8 finału wywalczyła Lechia Kostrzyn. Zawodnicy gospodarzy stworzyli więcej okazji do zdobycia gola, a na boisku prezentowali się zdecydowanie lepiej od Wiary Lecha. Najlepszy na boisku Maciej Makowski miał sporo pracy, ale ani razu nie dał się zaskoczyć i zakończył pojedynek z czystym kontem. Ofensywa Kiboli nie istniała. Wiara Lecha miała duże problemy ze stworzeniem sytuacji i nie potrafiła zagrozić bramce gospodarzy.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Po dwóch seriach był remis 2:2. W kolejnej wykazali się bramkarze. Do końca konkursu „jedenastek” Lechia trafiła raz do siatki, a strzały Kiboli minęły światło bramki. Do 1/8 finału awansował klub z Kostrzyna, który o ćwierćfinał zagra z Błękitnymi Wronki.

Do gry po ponad półrocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją kolana wrócił Maciej Skrzypczak, który przed pierwszym gwizdkiem zastąpił na środku obrony Macieja Łaszyńskiego. Kapitan Wiary Lecha w trakcie rozgrzewki doznał urazu pachwiny. Po półgodzinie z boiska zszedł Mateusz Bankiewicz. 18-letni obrońca debiutował w Kostrzynie w pierwszym składzie, ale musiał je opuścić ze względu na kontuzję. 

Wiara Lecha wraca do zmagań ligowych. Najbliższy pojedynek Lechici zagrają w Rawiczu z miejscową Rawią. Mecz na szczycie V ligi odbędzie się w niedzielę 13 września o godzinie 17:00.

Widzów: 150 (ok. 100 kibiców Lecha)

Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2020-09-09 17:00
Gospodarze:
Lechia Kostrzyn
Goście:
KKS Wiara Lecha

Ławka rezerwowych:

Artur Grajkowski, Nikodem Jankowiak