2020-09-24 14:38  -  KKS Wiara Lecha

Trzy wygrane i zmiana trenera

To był ciekawy tydzień w Wiarze Lecha. Kapitalne wyniki seniorów i drużyn młodzieżowych zbiegły się z roszadą na ławce trenerskiej pierwszego zespołu.

#ExpressDWL odcinek 6 (76)

1. Wiara Lecha w meczu 8. kolejki V ligi pokonała Orkana Chorzemin 7:3. Bramki dla DWL strzelali Dawid Kaczmarek (3), Kacper Dolski (2), Dawid Czereniejewicz i Marcin Janas.
  2. Po 8. kolejkach Wiara Lecha zajmuje 4. miejsce ze stratą ośmiu punktów do prowadzącej Korony Piaski.
  3. Wiara Lecha wygrała trzeci mecz z rzędu u siebie.
  4. Wiara Lecha odniosła 70. zwycięstwo w V lidze.
  5. Jarosław Wróblewski zakończył współpracę z Wiarą Lecha. Funkcję trenera DWL pełnił od grudnia 2015 roku. Kiboli prowadził 129 meczach (bilans: 72-20-37, bramki: 309:198).
  6. Nowym trenerem Wiary Lecha został Łukasz Kubiak. Poprzednio pracował w TPS-ie Winogrady, Piaście Kobylnica i Lubońskim KS-ie.
  7. Jakub Pawlaczyk rozegrał 120. mecz w Wiarze Lecha. 110 na koncie ma Piotr Makowski. 75. występ zanotował Dawid Kaczmarek.
  8. Dawid Czerniejewicz i Marcin Janas zdobyli pierwsze bramki w barwach Wiary Lecha.
  9. W meczu 9. kolejki V ligi Wiara Lecha zagra z Przemysławem Poznań. Gospodarzem derbów, które odbędą się na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej 1 będzie Przemysław. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 27 września o godzinie 12.
  10. Sędzią głównym meczu Przemysław – Wiara Lecha będzie Szymon Filip z Poznania. Na liniach pomagać mu będą Mariusz Borkowski i Krzysztof Baranek (obaj z Poznania).
  11. W meczu 3. kolejki II ligi okręgowej trampkarzy Wiara Lecha pokonała Pelikana w Niechanowie 2:1. Wygrali też młodzicy, którzy w pojedynku III ligi okręgowej byli lepsi od drugiej drużyny 1920 Mosina. Mecz, który odbył się w Robakowie zakończył się wynikiem 4:2 dla Duszyczek.
  12. Trampkarze po trzech kolejkach są liderem rozgrywek drugiej ligi. Młodzicy zajmują drugie miejsce z taką samą liczbą punktów co lider.
  13. Obie drużyny młodzieżowe prowadził w ubiegły weekend Jarosław Araszkiewicz, który zastąpił  na ławce trenerskiej nieobecnego Piotra Borowskiego.
  14. W 4. kolejce rozgrywek młodzieżowych grać będą młodzicy. Ich rywalem w sobotę 26 września o 10 będzie Orkan Konarzewo. Mecz odbędzie się na boisku rywala. Trampkarze, z uwagi na wycofanie Concordii Murowana Goślina, będą pauzować.
  15. Sekcja koszykówki Wiary Lecha poznała terminarz III ligi. W 1. kolejce koszykarze zagrają u siebie z Wilkami Morskimi Szczecin. Pojedynek zostanie rozegrany w weekend 10/11.10.
  16. Występy byłych zawodników Wiary Lecha:
  • Michał Niedźwiedzki (Jarota Jarocin, III liga) – zagrał 78. minut w meczu z Sokołem Kleczew (0:1).
  • Robert Kaczmarek (GKS Dopiewo, IV liga) – na ławce rezerwowych w meczu z Krobianką Krobia (0:1).
  • Wojciech Kuznowicz (Stal Pleszew, V liga) – brak w kadrze na mecz z GKS-em Sompolno (2:1), zagrał 90. minut w meczu rezerw z Victorą Skarszew (1:2).
  • Szymon Buko (Sokół Mieścisko, A-klasa) – brak w kadrze na mecz z Maratończykiem Brzeźno (5:0).
  • Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, A-klasa) – zagrał 90. minut w meczu z LKS-em Godziesze (1:1).
  • Przemysław Zamęcki (GKS Gułtowy, B-klasa) – zagrał 70. minut w meczu z Patriotem Mieścisko.