2020-09-26 14:50  -  KKS Wiara Lecha

Trenerskie debiuty

Trenerskie debiuty

 Łukasz Kubiak będzie czwartym trenerem, który poprowadzi Wiarę Lecha w oficjalnym meczu. Na ławce trenerskiej zadebiutuje 27 września w pojedynku z Przemysławem.

Pierwszym szkoleniowcem Wiary Lecha był Dariusz Kustoń, który objął drużynę kibiców przed premierowym startem w rozgrywkach na pełnowymiarowym boisku. W debiucie w Pucharze Polski wygrał 6:0. Na pierwszy mecz ligowy musiał poczekać dwanaście miesięcy. Inauguracja wypadła okazale – prowadzona przez niego Wiara Lecha pokonała Trzynastkę 3:1. Praca Kustonia w DWL dobiegła końca w listopadzie 2015 roku.  Drużynę zostawił na ósmym miejscu w Klasie Okręgowej.

Posadę po Kustoniu przejął Jarosław Wróblewski, dla którego debiutem był domowy mecz z liderującym w okręgówce Piastem Kobylnica. Wiara Lecha po dwóch trafieniach Piotra Makowskiego pokonała wyżej notowanego rywala 2:0.

Przez blisko pięć lat trzy razy w zastępstwie pierwszego trenera kibiców Kolejorza prowadziła legenda Lecha Poznań – Jarosław Araszkiewicz. Popularny Araś debiutował w roli szkoleniowca Wiary Lecha przy okazji inauguracji rozgrywek V ligi w sezonie 2018/19. Mecz z Akademią Reissa Tarnowo Podgórne przegrał 3:4. Pierwszą wygraną Araszkiewicz odniósł w trzecim meczu, który odbył się w ramach obecnego sezonu. W Poniecu jego drużyna pokonała gospodarzy 2:0.

Najbliższy mecz z Przemysławem będzie czwartym trenerskim debiutem. Na ławce po raz pierwszy usiądzie Łukasz Kubiak, który do tej pory odbył z drużyną trzy jednostki treningowe. Wiara Lecha w karierze trenerskiej Kubiaka jest czwartym klubem. Poprzednio nowy szkoleniowiec Lechitów prowadził Lubońskiego, Piasta Kobylnicę i TPS Winogrady.