2020-09-30 15:03  -  KKS Wiara Lecha

Koniec września w Wiarze Lecha

Koniec września w Wiarze Lecha

 Udany weekend mają za sobą drużyny niebiesko-białych. Wiara Lecha już pod wodzą nowego trenera wygrała derby Poznania. Młodzicy wywalczyli trzecie zwycięstwo na jesień i szykują się do hitu jesieni w Robakowie. Pomimo pauzy trampkarze nadal są liderem w swojej lidze.

#ExpressDWL odcinek 7 (77)

 1. Wiara Lecha w meczu 9. kolejki V ligi pokonała Przemysława Poznań 4:2. Bramki dla kibiców zdobyli Dawid Kaczmarek (trzy) i Kacper Dolski.
 2. Na ławce trenerskiej Wiary Lecha zadebiutował Łukasz Kubiak.
 3. Wiara Lecha zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącej Korony Piaski traci osiem punktów.
 4. Wiara Lecha wygrała drugi mecz z rzędu. Kibole zdobyli piąty raz z rzędu komplet punktów na stadionie przy ulicy Gdańskiej.
 5. Wiara Lecha straciła 300. bramkę podczas ligowych meczów.
 6. Stanisław Makowski rozegrał 160. mecz w Wiarze Lecha. Sławomir Makowski wystąpił w DWL po raz 140., Dominik Bednarek 80., a Kacper Dolski 10.
 7. Dawid Kaczmarek zdobył 60. bramkę dla Wiary Lecha. Łącznie w niebiesko-białych barwach wpisywał się 62. razy na listę strzelców.
 8. Artur Adamski został ukarany 50. żółtą kartką w historii występów w DWL.
 9. Łukasz Kubiak podobnie jak poprzednicy (Dariusz Kustoń i Jarosław Wróblewski) w trenerskim debiucie wygrał różnicą dwóch bramek.
 10. Dawid Kaczmarek i Tomasz Smura zostali ukarani czwartymi żółtymi kartkami. W związku z tym obaj będą pauzować w najbliższym meczu z Kanią Gostyń.
 11. W meczu 10. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się z Kanią Gostyń. Pojedynek odbędzie się w sobotę 3 października o godzinie 17:00 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu.
 12. Mecz kibiców Lecha z Koroną Piaski został przełożony z soboty 17 października na niedzielę 18 października na godzinę 18:00.
 13. Sędzią głównym meczu Wiara Lecha – Kania Gostyń będzie Eliasz Pawlak z Mechlina. Na liniach pomagać mu będą Roman Zegar (Książ Wielkopolski) i Tomasz Szlauderbach (Mościenica).
 14. Młodzicy Wiary Lecha pokonali w meczu 4. kolejki III ligi okręgowej Orkana Konarzewo 12:0. W tabeli są wiceliderem, a pierwszej Szkole Futbolu Luboń ustępują jedynie różnicą bramek.
 15. W 5. kolejce rozgrywek młodzieżowych trampkarze Wiary Lecha zagrają w Poznaniu na os. Rusa z Olimpem Poznań. Mecz odbędzie się w sobotę 3 października o godzinie 11:00. Tego samego dnia, ale o godzinie 16:00 młodzicy podejmą na boisku w Robakowie drużynę lidera Szkoły Futbolu Luboń.
 16. Występy byłych zawodników Wiary Lecha:
 • Michał Niedźwiedzki (Jarota Jarocin, III liga) – zagrał 90 min w meczu z Unią Janikowo (1:3).
 • Robert Kaczmarek (GKS Dopiewo, IV liga) – na ławce rezerwowych w meczu z Wilkami Wilczyn (1:4).
 • Wojciech Kuznowicz (Stal Pleszew, V liga) – wszedł w 90. minucie meczu z GKS-em Rychtal (2:1).
 • Szymon Buko (Sokół Mieścisko, A-klasa) – brak w kadrze na mecz z Lubońskim KS-em (1:1).
 • Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, A-klasa) – zagrał 90 min w meczu z Dragonem Dzierzbin (7:2).
 • Przemysław Zamęcki (GKS Gułtowy, B-klasa) – jego klub pauzował.