2020-10-02 12:46  -  KKS Wiara Lecha

Szlagier z Kanią Gostyń

Szlagier z Kanią Gostyń

 W meczu 10. kolejki V ligi Wiara Lecha podejmie Kanię Gostyń. Pojedynek odbędzie się w sobotę 3 października o godzinie 17:00.

Najbliższy pojedynek będzie czwartą potyczką Wiary Lecha i Kani Gostyń. Poprzednie kończyły się dwoma remisami (0:0 w Gostyniu i 1:1 w Poznaniu), a także jedną wygraną Kolejorza (3:0 w stolicy Wielkopolski), która miała miejsce przy pierwszym spotkaniu obu drużyn.

W tabeli po dziewięciu seriach wyżej jest Wiara Lecha. Kibole są na trzecim miejscu i mają nad szóstą Kanią przewagę trzech punktów. W Poznaniu, w tym sezonie, Lechici jeszcze nie przegrali. W dwóch domowych pojedynkach wygrali 1:0 z Pogonią Śmigiel i 7:3 z Orkanem Chorzemin. Na stadionie MOS zagrali też jako goście. W debiucie trenera Łukasza Kubiaka pokonali Przemysława Poznań 4:2. Kania przegrała jeden mecz. Stało się to w 1. kolejce na … Śródce. Gostynianie po golu w ostatnich sekundach ulegli Przemysławowi 0:1.

Wiara Lecha ma na koncie dwie wygrane z rzędu, a także pięć kolejnych zwycięstw na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej. Kania nie przegrała ostatnich ośmiu meczów, ale w czterech z nich dzieliła się punktami. Ostatnio Gostynianie nie zwykli tracić goli. W poprzednich trzech spotkaniach zdobyli komplet dziewięciu oczek przy stosunku bramek 13:0!

Sędzią głównym meczu Wiara Lecha – Kania Gostyń będzie Eliasz Pawlak z Mechlina, a jego asystentami Roman Zegar z Książa Wielkopolskiego i Tomasz Szlauderbach z Mościenicy. Pojedynek 10. kolejki zostanie rozegrany w sobotę 3 października o godzinie 17.