2020-10-05 19:55  -  KKS Wiara Lecha

Damian Seweryn wesprze wyjazd do Krzywinia

Damian Seweryn wesprze wyjazd do Krzywinia

Pierwszą osobą, która postanowiła wesprzeć wyjazd zespołu kibiców Lecha Poznań na mecz o mistrzostwo V ligi został Damian Seweryn – zawodnik oldbojów Lecha Poznań, na co dzień prezes Akademii Kreatywnego Futbolu i współwłaściciel Centrum PLEK. 

Damian Seweryn to rodowity poznaniak, który swoją przygodę w piłkę rozpoczynał w Trzynastce Poznań. Ostatnio występował w drużynie oldbojów Lecha Poznań, a przez wiele lat kariery wystąpił w ponad 100 meczach w Ekstraklasie. Od kilku lat Seweryn zarządza Akademią Kreatywnego Futbolu, której podopieczni trenują na obiektach przy ulicy Margonińskiej, gdzie znajduje się nowoczesne Centrum PLEK.

W Centrum PLEK, w skład którego wchodzi balon pneumatyczny z pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią, w ostatnim czasie odbywało się kilka imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Wiara Lecha i Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz. W 2020 roku sympatycy Dumy Wielkopolski zorganizowali turnieje pamięci Powstania Wielkopolskiego i Poznańskiego Czerwca 1956, a także bokserski turniej „Bitwa o Poznań”. Na terenie Centrum PLEK działa też restauracja, a pod balonem można również skorzystać z bieżni lekkoatletycznej.

Damian Seweryn jest pierwszą osobą, która wesprze kibiców Kolejorza podczas pojedynczego meczu. Przy tej okazji promowane będą Akademia Kreatywnego Futbolu i Centrum PLEK.