2020-10-09 13:18  -  KKS Wiara Lecha

W niedzielę Wiara Lecha zagra w Krzywiniu

W niedzielę Wiara Lecha zagra w Krzywiniu

W meczu 11. kolejki Wiara Lecha zmierzy się na wyjeździe z Promieniem Krzywiń. Pojedynek odbędzie się w niedzielę 11 października o godzinie 14:00.

Po raz trzeci Wiara Lecha zagra na stadionie Promienia w Krzywiniu. Poprzednie wizyty kończyły się wynikami 2:1. Raz wygrali gospodarze, raz goście. Dwa lata temu Promień pokonał DWL po golu w doliczonym czasie gry. W poprzednim sezonie bramkę na wagę trzech punktów Kibole zdobyli w końcowych fragmentach meczu.

Pandemiczny sezon Promień zakończył na ostatni miejscu. Obecny to zdecydowanie lepsza gra najbliższego rywala Kiboli. Gospodarze niedzielnego pojedynku zajmują ósme miejsce ze stratą pięciu punktów do Wiary Lecha. Promień słabo radzi sobie ostatnio w domowych pojedynkach. Po zwycięstwie nad Akademią Reissa poległ u siebie w dwóch kolejnych potyczkach – ze Stellą Luboń i Rawią Rawicz. W poprzedniej kolejce klub z Krzywinia sprawił niespodziankę wywożąc z Poznania jeden punkt po meczu z Przemysławem. Bramkę na wagę remisu Promień zdobył w ostatniej minucie gry.

Kibole w ostatnim czasie grają w kratkę. Po wysokiej porażce z Rawią Rawicz (1:4) wygrali kolejne dwa spotkania, ale w ostatnim meczu po słabej grze musieli uznać wyższość Kani Gostyń (0:2). Obecnie Wiara Lecha jest czwarta ze sporą stratą do lidera, która wynosi już jedenaście oczek. Bliżej Lechitom jest do miejsca barażowego zajmowanego obecnie przez Lipno Stęszew. Do rywala, z którym zmierzą się za dwa tygodnie brakuje trzech punktów.

Mecz Promień – Wiara Lecha odbędzie się w niedzielę 11 października o godzinie 14:00 na stadionie w Krzywiniu. W związku z obostrzeniami związanymi z wprowadzeniem strefy żółtej na obiekt będzie mogła wejść ograniczona liczba kibiców, w tym ledwie 30-osobowa grupa fanów Kolejorza.

Sędzią głównym niedzielnego meczu będzie Krzysztof Pospiech (Grabonóg). Na liniach pomagać mu będą Łukasz Duda (Krobia) i Adrian Skorczak (Gostyń).

Wiarę Lecha w organizacji wyjazdu zawodników wspomoże finansowo Damian Seweryn – prezes Akademii Kreatywnego Futbolu i współwłaściciel Centrum PLEK.