2020-10-12 12:06  -  KKS Wiara Lecha

Promień Krzywiń - Wiara Lecha 2:1

Promień Krzywiń - Wiara Lecha 2:1
Herb klubu Promień Krzywiń
Herb klubu KKS Wiara Lecha

Promień Krzywiń

vs

KKS Wiara Lecha

2

:

1

W meczu 11. kolejki Wiara Lecha przegrała na wyjeździe z Promieniem Krzywiń 1:2. Jedynego gola dla Kiboli, którzy przez większą część meczu grali w dziesiątkę, zdobył Kacper Dolski.

Przed meczem z Promieniem Krzywiń do kadry meczowej wrócili pauzujący za kartki w pojedynku z Kanią Gostyń – Dawid Kaczmarek i Tomasz Smura. Pech jednak nie opuścił Wiary Lecha. Przed pierwszym gwizdkiem ze składu wypadł Artur Adamski, którego w ostatniej chwili zastąpił Artur Grajkowski. Od 39. minuty Kibole grali już bez podstawowych stoperów. Piłkę zmierzającą do bramki ręką dotknął Stanisław Makowski. Futbolówka wpadła do siatki. Niestety dla Wiary Lecha sędzia nie zaczekał na rozwój sytuacji i odgwizdał przewinienie. Makowski otrzymał czerwoną kartkę, a gospodarze rzut karny. Zawodnik Promienia pewnie pokonał Michała Pecolda i otworzył wynik spotkania.

W drugiej połowie, pomimo gry w dziesięciu, to Wiara Lecha była stroną dominującą. Promień ograniczył się do zabezpieczenia własnej bramki i rozbijania ataków Lechitów. Po pięciu minutach od wznowienia gry to Kibole powinni być na prowadzeniu. Dwóch znakomitych okazji nie wykorzystał jednak Kacper Dolski. Bramkarza Promienia pokonał dopiero w 79. minucie. Była to bramka kontaktowa dla DWL. Osiem minut wcześniej gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Nie oddali go do końca. Pomimo ataków do ostatnich sekund Wiarze Lecha nie udało się wywalczyć punktu.

Za tydzień Kibole będą mieli okazję do rehabilitacji. Czeka ich jednak ciężkie zadanie, gdyż zmierzą się z Koroną Piaski. Pojedynek z liderem V ligi zostanie rozegrany 18 października o godzinie 18:00 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej.

Widzów: ok. 150 (40 kibiców Lecha)

W organizacji wyjazdu zespołu Wiary Lecha do Krzywnia finansowo pomógł Damia Seweryn - prezes Akademii Kreatywnego Futbolu i współwłaściciel Centrum PLEK. 

Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2020-10-11 14:00
Gospodarze:
Promień Krzywiń
Goście:
KKS Wiara Lecha

Ławka rezerwowych:

Patryk Antończak, Artur Adamski, Jakub Nowak, Piotr Makowski, Jan Makowski, Adam Lazarowicz, Mateusz Bankiewicz, Kacper Dolski