2020-10-16 08:03  -  KKS Wiara Lecha

Wiara podejmie lidera

Wiara podejmie lidera

W meczu 12. kolejki V ligi Wiara Lecha podejmie Koronę Piaski. Pojedynek z liderem odbędzie się w niedzielę 18 października o godzinie 18:00. Obiekt przy Gdańskiej tego dnia będzie zamknięty dla publiczności.

Bardzo ciężka przeprawa czeka Wiarę Lecha w najbliższym meczu. Naprzeciwko Kiboli stanie Korona Piaski. Rywal jest zdecydowanym faworytem do awansu, co potwierdza od początku sezonu. Obecnie Korona przewodzi piątoligowej stawce. Nad drugim Lipnem Stęszew ma siedem punktów przewagi, o cztery mniej niż nad Wiarą Lecha, która obecnie zajmuje siódmą lokatę.

Znakomita, zwycięska passa Korony rozpoczęła się od … wygranej nad Wiarą Lecha. Na początku listopada zeszłego roku Kibole po emocjonującym meczu przegrali w Piaskach 2:3. W kolejnych dwunastu spotkaniach Koroniarze nie znaleźli pogromców. Jeśli doliczymy do tego mecze w Pucharze Polski to najbliższy rywal Lechitów w ostatnim czasie mógł pochwalić się szesnastoma zwycięstwami i jednym remisem, po którym przegrał w rzutach karnych w wojewódzkim Pucharze Polski z TPS-em Winogrady prowadzonym wówczas przez … Łukasza Kubiaka. Korona wywalczyła w tym okresie okręgowy PP i po roku ponownie awansowała do finału rozgrywek, w których zmierzy się z Orkanem Chorzemin. Klub z Piasków został jednak powstrzymany. Tydzień temu, przegrał w derbach ziemi gostyńskiej z Kanią 0:1.

Wiara Lecha w porównaniu do najbliższego rywala wygląda … mizernie. Lechici przegrali ostatnie dwa spotkania i znacząco osunęli się w tabeli. Dodatkowo stracili kolejnych podstawowych zawodników. Do długiej listy nieobecnych dołączyli Stanisław Makowski (czerwona kartka) oraz kontuzjowani Artur Adamski i Krzysztof Szenfeld.

Historia przemawia za Wiarą Lecha. W trzech meczach z Koroną Kibole wygrali dwa i raz musieli uznać wyższość rywala. Jedyny mecz na Śródce zakończył się wygraną Lechitów 4:1, a dwa pojedynki w Piaskach wynikami 2:0 i 2:3.

Wiarę Lecha prowadzić będzie Jarosław Araszkiewicz, który zastąpi na ławce trenerskiej przebywającego na zwolnieniu lekarskim Łukasza Kubiaka.  Dla legendy Lecha Poznań będzie to czwarty mecz w roli szkoleniowca kibiców Kolejorza. Poprzednie kończyły się zwycięstwem, remisem i porażką.

Mecz Wiary Lecha z Koroną Piaski odbędzie się w niedzielę 18 października o godzinie 18:00. Sędzią głównym będzie Szymon Erenc z Wronek. Na liniach pomagać mu będą Jacek Tacik z Szamotuł i Jacek Plutecki z Wronek. Mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności.