2020-10-23 17:21  -  KKS Wiara Lecha

Ostatni tegoroczny wyjazd Wiary Lecha

 Ostatni tegoroczny wyjazd Wiary Lecha

W meczu 13. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się w Stęszewie z miejscowym Lipnem. Pojedynek odbędzie się w niedzielę 25 października o godzinie 13:00. Mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

Drużyna kibiców Lecha Poznań w ostatnich tygodniach grała w kratkę. Po przegranej w Rawiczu (1:4) przyszły dwa zwycięstwa, a następnie dwie porażki, po których Kibole pokonali liderującą Koronę Piaski. Forma Lechitów miała wpływ na tabelę. Wiara Lecha jest piąta ze stratą ośmiu punktów do lidera. Do najbliższego rywala, którym będzie Lipno Stęszew DWL traci ledwie dwa punkty.

Gospodarze niedzielnego pojedynku prezentują się lepiej od Wiary Lecha. W ostatnich ośmiu meczach nie zaznali smaku porażki – wygrali pięć meczów, trzy zremisowali, w tym dwie poprzednie potyczki z Przemysławem (2:2) i Promieniem (1:1).

Wiara Lecha z Lipnem w 9-letniej historii mierzyła się pięciokrotnie. Kibole odnieśli cztery zwycięstwa, a w jednym spotkaniu podzielili się punktami. Remis (2:2) padł w ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami. Ten pojedynek odbył się na stadionie w Stęszewie. Wcześniej na tym obiekcie Lechici dwa razy triumfowali (dwukrotnie wygrywali po 3:1).

Niedzielny mecz będzie ostatnim wyjazdem Wiary Lecha w tym roku. Kibole rundę jesienną zakończą czterema pojedynkami na stadionie MOS w Poznaniu. Delegację drużyny kibiców Kolejorza do Stęszewa wesprze właściciel firmy Iveston, Jakub Kozaczyk.

Mecz w Stęszewie odbędzie się w niedzielę 25 października o godzinie 13:00. Sędzią głównym będzie Tomasz Stelmaszewski z Poznania. Na liniach pomagać mu będą Damian Jankowski (Poznań ) i Przemysław Jaworski (Swarzędz).