2020-10-30 10:05  -  KKS Wiara Lecha

Pierwszy raz w historii z Gromem Wolsztyn

Pierwszy raz w historii z Gromem Wolsztyn

W meczu 14. kolejki Wiara Lecha podejmie na stadionie przy ulicy Gdańskiej Grom Wolsztyn. Pojedynek odbędzie się w sobotę 31 października o godzinie 15:00.

Pierwszy raz w historii dojdzie do meczu Wiary Lecha z Gromem Wolsztyn. W czasach, gdy Kibole Kolejorza raczkowali na boiskach pełnowymiarowych … Kolejarze występowali na poziomie czwartej ligi. W sezonie 2015/16, czyli pierwszym DWL w okręgówce, Grom po pięciu sezonach wycofał się z czwartoligowych rozgrywek po rundzie jesiennej. Spadł do A-klasy. Po dwóch kampaniach wywalczył awans do Klasy Okręgowej, w której spędził kolejne dwa lata. Pandemiczny sezon Wolsztynianie zakończyli na pierwszym miejscu, dzięki czemu mogli świętować promocję do V ligi.

Beniaminek w rundzie jesiennej płaci frycowe. Zajmuje trzecie miejsce od końca, ale ma na koncie kilka wyników, którymi może się pochwalić. Grom potrafił zremisować w Stęszewie z Lipnem 1:1, ale i wygrać w Chorzeminie z Orkanem 3:2. Kolejarz odniósł też zwycięstwo na ciężkim terenie w Racocie, gdzie pokonał miejscowy PKS 1:0. Wolsztynianie zdecydowanie lepiej prezentują się na boiskach rywali. Z delegacji przywieźli siedem oczek, u siebie zdobyli trzy mniej. Sobotnia wizyta na Śródce będzie drugą w obecnej kampanii. Poprzednia, w połowie sierpnia, zakończyła się porażką z Przemysławem 1:4. W ostatnich dwóch meczach Grom przegrał z liderującą Koroną 0:3 i drugą w tabeli Kanią 0:5.

Kibole mają za sobą dwa mecze bez przegranej. Dwa tygodnie temu pokonali w dramatycznych okolicznościach Koronę Piaski 2:1, a siedem dni później wywieźli cenny punkt ze Stęszewa. Meczem z Gromem Wolsztyn Wiara Lecha rozpocznie maraton meczów u siebie. Kibice Kolejorza zagrają aż dziewięć domowych pojedynków pod rząd!

Mecz Wiara Lecha – Grom Wolsztyn zostanie rozegrany w sobotę 31 października o godzinie 15:00. Sędzią głównym będzie Tomasz Kasperski z Gostynia. Na linii pomagać mu będą Łukasz Duda z Krobi i Tomasz Węglarz z Bułakowa.

Partnerem dnia meczowego są Plewińscy Adwokaci.