Płomień Przyprostynia

2

:

0

71' KKS Wiara Lecha Kacper Dolski Dawid Kaczmarek
68' KKS Wiara Lecha Dawid Czerniejewicz
64' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek Dawid Czerniejewicz
62' KKS Wiara Lecha Maciej Łaszyński

W meczu 15. kolejki V ligi Wiara Lecha pokonała Płomienia Przyprostynia 2:0. Bramki dla drużyny kibiców Kolejorza zdobywali Dawid Kaczmarek i Kacper Dolski. Kibole kończyli mecz w dziesiątkę.

Słodko-gorzki smak miała wygrana Wiary Lecha nad Płomieniem. Po ciekawym widowisku Kibole odnieśli cenne zwycięstwo, ale okupili je stratą aż trzech zawodników. Dawid Czerniejewicz otrzymał czerwoną kartkę, Jan Makowski i Tomasz Smura z boiska zeszli z kontuzjami, które najprawdopodobniej wykluczą ich z tegorocznych zmagań. Cała trójka dołączyła tym samym do długiej listy nieobecnych zawodników.

Mecz Wiary Lecha z Płomieniem Przyprostynia stał na dobrym poziomie. Najciekawiej było między 64., a 71. minutą. Kiboli na prowadzenie wyprowadził Dawid Kaczmarek, który wykorzystał znakomite podanie Czerniejewicza. Niestety pomocnik Wiary Lecha po kolejnych kilku minutach zachował się nieodpowiedzialnie i sędzia usunął go z boiska. Kibole pomimo gry w dziesiątkę potrafili podwyższyć prowadzenie. W 71 min po minięciu bramkarza Płomienia do siatki trafił Kacper Dolski. Wcześniej do strzelca piłkę głową zgrał Kaczmarek. Wiara Lecha cofnęła się na własną połowę i skutecznie odpierała ataki gości, którzy nie potrafili zagrozić bramce Michała Pecolda. Po drugiej stronie Lechici dochodzili do sytuacji strzeleckich. Nie wykorzystali ani jednej.

W następnej kolejce, która będzie przedostatnią w tym roku, Wiara Lecha zmierzy się w derbach z Akademią Reissa. Pojedynek zostanie rozegrany w sobotę 14 listopada o godzinie 14:00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej.

2020-11-07 19:00