2020-11-20 08:09  -  KKS Wiara Lecha

PKS Racot na zakończenie jesieni

PKS Racot na zakończenie jesieni

W ostatnim meczu rundy jesiennej Wiara Lecha podejmie PKS Racot. Pojedynek 17. kolejki odbędzie się w sobotę 21 listopada o godzinie 12:00.

Po raz czwarty naprzeciw siebie staną jedenastki Wiary Lecha i PKS-u Racot, a trzeci raz mecz odbędzie się na poznańskiej Śródce. Oba zespoły historię pojedynków zainaugurowały w sezonie 2018/19, pierwszym po utworzeniu obecnej V ligi. Nie będą one jednak mile wspominane przez Kiboli. W Racocie, jak i w stolicy Wielkopolski triumfował PKS, który dwukrotnie ograł Lechitów 2:1. We wrześniu ubiegłego roku odbył się trzeci mecz, tym razem zwycięski dla Wiary Lecha. Po koncertowej grze reprezentanci kibiców Kolejorza wygrali 3:1. Po tym meczu wskoczyli na pozycję wicelidera, z której po dwóch miesiącach z hukiem spadli na ósme miejsce. Na tej lokacie DWL zakończył pandemiczny sezon. PKS był jeszcze niżej, bo na trzynastej pozycji.

W sezonie 2018/19 Wiara Lecha i PKS Racot walczyły o awans. Ostatecznie promocję uzyskała nieistniejąca już Pogoń Lwówek. Klub z Racotu zajął drugie miejsce, a Kibole musieli zadowolić się ostatnim stopniem na podium. Pół roku później oba zespołu dołowały (odpowiednio ósme i trzynaste miejsce), a po upływie kolejnych 365 dni niewiele się zmieniło. Do sobotniego pojedynku ostatniej jesiennej kolejki Wiara Lecha będzie przystępować jako szósty zespół tabeli, a PKS jako szesnasty.

Kibole słabo prezentują się w roli gospodarza. W siedmiu spotkaniach trzykrotnie schodzili z boiska bez punktów. W ostatnim pojedynku uznali wyższość Akademii Reissa, która wygrała 1:0. Trzy tygodnie wcześniej z Poznania z trzema punktami wyjechał sąsiad PKS-u w tabeli – Grom Wolsztyn. Goście z Racotu w delegacji zdobyli ledwie dwa punkty w ośmiu spotkaniach. Po jednym oczku wywozili z Krzywinia i Buku. Na poznańską Śródkę PKS przyjedzie po raz drugi podczas obecnego sezonu. Wcześniejsza wizyta u Akademii Reissa zakończyła się pogromem 1:8.

W ostatnich spotkaniach Wiara Lecha gra w kratkę. Dobre mecze przeplata ze słabymi występami. Po dwóch porażkach z rzędu na początku października w kolejnych pięciu potyczkach DWL wygrał dwukrotnie, raz zremisował i dwa razy poniósł porażki. PKS Racot od siedmiu meczów szuka zwycięstwa. Ostatni raz wygrał u siebie pod koniec września z Gromem Plewiska (4:1), a w kolejnych pojedynkach tylko raz podzielił się punktami – w Krzywiniu. Na stadionie Promienia PKS wygrał też po raz ostatni w delegacji. Stało się to pod koniec września ubiegłego roku. Na wygraną na wyjeździe Racocianie czekają już 11 meczów.

Kibole przed sobotnią potyczką mają ogromne problemy kadrowe. Wiara Lecha do meczu z PKS-em przystąpi bez 14! zawodników. Aż trzynastu z nich jest kontuzjowanych bądź chorych, a jeden pauzuje za czerwoną kartkę. Zagrożony nie jest występ Tomasza Smury, który po raz 200 założy niebiesko-białą koszulkę. W DWL występuje od jesieni sezonu 2013/14.

Mecz Wiara Lecha – PKS Racot odbędzie się w sobotę 21 listopada o godzinie 12:00 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej. Pojedynek posędziuje trójka arbitrów: Adrian Olejniczak (Gostyń), Tomasz Węglarz (Bułaków) i Fryderyk Maciejewski (Pępowo).