2020-11-22 17:59  -  KKS Wiara Lecha

Tomasz Smura rozegrał 200. mecz w Wiarze Lecha

Tomasz Smura rozegrał 200. mecz w Wiarze Lecha

Dwusetny mecz w niebiesko-białych barwach zagrał Tomasz Smura. 33-letni pomocnik kibolskiej drużyny jubileuszowy pojedynek rozegrał przeciwko PKS-owi Racot. Wiara Lecha pod jego przywództwem wygrała 6:1.

Tomasz Smura przyszedł do Wiary Lecha przed startem sezonu 2013/2014, który był pierwszym po awansie do A-klasy. Wcześniej w seniorskiej piłce występował w Stelli Luboń i Lesie Puszczykowo. Z tego ostatniego klubu przeszedł do zespołu kibiców Lecha.

33-letni pomocnik w niebiesko-białych barwach zadebiutował 17 sierpnia 2013 roku w meczu przeciwko Orkanowi Jarosławiec. Było to pierwsze spotkanie Wiary Lecha na poziomie A-klasy. Inauguracja była udana, bo zakończyła się wygraną 4:2. Smura bramki nie strzelił, tej sztuki dokonał w trzecim swoim występie. W 94 min pojedynku z Maratończykiem Brzeźno skutecznie wykorzystał rzut karny dając Kibolom zwycięstwo 1:0. Łącznie strzelił 74 gole, ale ostatniego ponad rok temu w meczu przeciwko Płomieniowi Przyprostynia. Do zostania najlepszym strzelec w historii Wiary Lecha potrzebuje dwóch trafień. Obecnie liderem jest Krzysztof Szerszeń, który pożegnał się z DWL w meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. W spotkaniu rozegranym na koniec sezonu 2014/2015 Smura dwukrotnie pokonał bramkarza Orkana Jarosławiec. 

Pierwszą setkę meczów Smura osiągnął w Gruszczynie dzień po finale Pucharu Polski Lech - Arka. Pomocnik Wiary Lecha założył opaskę kapitana, ale nie poprowadził swojej drużyny do zwycięstwa. Mecz z Piastem Kobylnica zakończył się remisem 1:1. W 100, jak i 200 meczu w barwach DWL zagrali Artur Adamski, Maciej Łaszyński, Piotr Makowski i Sławomir Makowski. Co ciekawe piątą osobą, która uczestniczyła w tym wydarzeniu był obecny trener Lechitów – Łukasz Kubiak, ówczesny szkoleniowiec Piasta.

Po meczu z PKS-em przy żółtej bramie, za którą zasiadają najwierniejsi kibice Kolejorza Tomasz Smura otrzymał pamiątkowy portret. Tam odbyło się oficjalnie podziękowanie za 200. występów w koszulce z kolejowym herbem na piersi. 

Tomasz Smura rozegrał 200. meczów, w których zdobył 74 gole, otrzymał 37 żółtych kartek i 2 czerwone. Wszystkie pojedynki rozpoczynał w pierwszym składzie.