2019-06-03 08:36  -  Drużyna Wiary Lecha

Pogoń Lwówek awansowała do czwartej ligi

Pogoń Lwówek awansowała do czwartej ligi

 Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Pogoń Lwówek zapewniła sobie awans do czwartej ligi. W decydującym pojedynku świeżo upieczeni mistrzowie Ligi Międzyokręgowej odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w Krzywiniu. Sukces udało się wywalczyć w 110. rocznicę powstania klubu.

Po meczu Wiary Lecha z Koroną Piaski, w którym triumfowali Kibole Pogoń Lwówek nadal nie była pewna awansu. Lider tabeli, żeby zapewnić sobie pierwszą lokatę jeszcze w 28. kolejce musiał wygrać w Krzywiniu. W sierpniu zeszłego roku Wiara Lecha przegrała na stadionie Promienia 1:2 decydującego gola tracąc w 93. minucie spotkania. Pogoń problemów z gospodarzami nie miała i gładko wygrała w Krzywiniu 4:0, dzięki czemu mogła świętować awans do czwartej ligi.

Pogoń zasłużyła na awans. Klub z Lwówka poniósł tylko dwie porażki, wspólnie z Wiarą Lecha jest obecnie najlepszą domową ekipą, a w klasyfikacji meczów wyjazdowych jest zdecydowanym liderem. Pogoń może pochwalić się także najlepszym bilansem bramkowym, najmniejszą liczbą straconych bramek oraz mianem jedynej niepokonanej drużyny u siebie.

Gratulujemy Pogoni wywalczenia awansu do czwartej ligi. Był to zdecydowanie najrówniej grający zespół w naszej lidze, który w pełni zasłużył na promocję. Z Pogonią toczyliśmy wyrównane boje, byliśmy też jedną z dwóch ekip, która potrafiła pokonać mistrza ligi. Nam pozostaje gra o wicemistrzostwo, czyli walka o najlepszy wynik w historii naszej kibicowskiej drużyny – powiedział Paweł Piestrzyński, prezes Wiary Lecha.

Wiara Lecha dwukrotnie mierzyła się z Pogonią. Jesienią Kibole ulegli mistrzowi ligi 1:2, a w wiosennym rewanżu na stadionie przy ulicy Gdańskiej pokonali rywala 1:0. Pogoń wróciła do czwartej ligi po pięciu sezonach przerwy. Ostatni raz na tym poziomie grała w sezonie 2013/2014. Istniały wówczas dwie czwarte ligi, w których grały m.in. Płomień Przyprostynia, Lechia Kostrzyn, Mieszko Gniezno, 1920 Mosina, Górnik Konin, PKS Racot i KKS Kalisz. Wiara Lecha wywalczyła w tamtym sezonie wicemistrzostwo A-klasy, a wyścig po awans do okręgówki przegrała z Concordią Murowana Goślina.