2019-06-03 16:49  -  Drużyna Wiary Lecha

Walka o wicemistrzostwo i utrzymanie

Walka o wicemistrzostwo i utrzymanie

 Po awansie Pogoni Lwówek do czwartej ligi do końca sezonu w Lidze Międzyokręgowej toczyć się będzie gra o wicemistrzostwo i utrzymanie. Najbliżej zajęcia drugiego miejsca jest Wiara Lecha.

Kibole po serii trzech zwycięstw z rzędu awansowali z piątej na drugą lokatę i mają dwa punkty przewagi nad trzecim Płomieniem Przyprostynia. Szanse na wywalczenie wicemistrzostwa mają jeszcze cztery drużyny – oprócz Kiboli i Płomienia – PKS Racot i Kania Gostyń.

Wiara Lecha wywalczy wicemistrzostwo, gdy:

·         wygra z Gromem Plewiska i GKS Dopiewo

Płomień Przyprostynia wywalczy wicemistrzostwo, gdy:

·         wygra z Orkanem Chorzemin i Kanią Gostyń,

·         Wiara Lecha zdobędzie maksymalnie cztery punkty w meczach z Gromem Plewiska i GKS-em Dopiewo.

PKS Racot wywalczy wicemistrzostwo, gdy:

·         wygra z Orlą Jutrosin i Orkanem Chorzemin,

·         Wiara Lecha nie wygra z Gromem Plewiska i GKS-em Dopiewo,

·         Płomień Przyprostynia zdobędzie maksymalnie cztery punkty w meczach z Orkanem Chorzemin i Kanią Gostyń.

Kania Gostyń wywalczy wicemistrzostwo, gdy:

·         wygra z Pogonią Śmigiel, Lipnem Stęszew i Płomieniem Przyprostynia,

·         Wiara Lecha przegra z Gromem Plewiska i GKS-em Dopiewo,

·         PKS Racot zdobędzie maksymalnie cztery punkty w meczach z Orlą Jutrosin i Orkanem Chorzemin.

Bardzo prawdopodobne jest, że zachodnią Ligę Międzyokręgową opuszczą trzy zespoły. Obok zdegradowanych Orli Jutrosin i LZS-u Stare Oborzyska pozostało jedno wolne miejsce, które zajmie ktoś z dwójki Pogoń Śmigiel – Lipno Stęszew. Oba kluby mają obecnie identyczną liczbę punktów, lecz zielono-biali rozegrali jeden mecz mniej. Pogoń zaległość odrobi 5 czerwca u siebie z Kanią Gostyń. Śmiglanie do utrzymania potrzebują dwóch zwycięstw w trzech pojedynkach (grają z Kanią (d), Pogonią Lwówek (w) i LZS-em Stare Oborzyska). Lipno musi liczyć na dwie wpadki głównego rywala, a także musi zdobyć punkt więcej niż Pogoń. Klub ze Stęszewa ma do rozegrania dwa pojedynki (Kania (w), Pogoń Lwówek (d)), w których musi zdobyć komplet punktów. W grze o utrzymanie karty rozdawać będą zespoły z czołówki – świeżo upieczony czwartoligowiec i gostyńska Kania.

Kto zastąpi Pogoń Lwówek oraz trzech spadkowiczów? W ubiegły weekend awans do Ligi Międzyokręgowej wywalczyła Patria Buk, która na szóstym szczeblu rozgrywkowym w Polsce zagra po raz pierwszy od sezonu 2014/2015. Trzy kolejki do końca sezonu pozostały w leszczyńskiej okręgówce. Na czele jest Lew Pogorzela, który ma dwa punkty przewagi nad Rydzyniakiem Rydzyna i pięć nad trzema innymi zespołami (Grom Wolsztyn, Dąb Kębłowo i Sparta Miejska Górka). W wyścigu po Ligę Międzyokręgową są także szósta Wisła Borek Wielkopolski oraz siódmy Helios Czempiń. Te dwie drużyny mają jednak tylko matematyczne szanse na zajęcie pierwszej lokaty.

Do zachodniej Ligi Międzyokręgowej z czwartej ligi spadną najprawdopodobniej trzy zespoły. Niemal pewna degradacji jest Krobianka Krobia, a z każdą kolejką w coraz gorszej sytuacji jest Warta Międzychód. Międzychodzianie mają jeszcze do rozegrania cztery mecze i zaledwie trzypunktową stratę do Sokoła Pniewy, ale ich forma pozostawia wiele do życzenia. Zagrożony spadkiem jest także Opatówek, na którego relegację liczy Lipno i Pogoń Śmigiel.