2019-06-17 07:56  -  Drużyna Wiary Lecha

Bez punktów z Dopiewem

Bez punktów z Dopiewem
Herb klubu KKS Wiara Lecha
Herb klubu GKS Dopiewo

KKS Wiara Lecha

vs

GKS Dopiewo

1

:

3

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
90' GKS Dopiewo Jan Borowiak
90' GKS Dopiewo Mikołaj Fręśko
76' GKS Dopiewo Adam Jakowicz
70' GKS Dopiewo Waldemar Tyliński
49' KKS Wiara Lecha Maciej Skrzypczak
32' GKS Dopiewo Waldemar Tyliński
29' KKS Wiara Lecha Artur Adamski
27' KKS Wiara Lecha Maciej Smuniewski
6' KKS Wiara Lecha Michał Niedźwiedzki

W meczu ostatniej kolejki sezonu 2018/2019 Wiara Lecha przegrała z GKS-em Dopiewo 1:3. Jedynego gola dla DWL zdobył z rzutu karnego Michał Niedźwiedzki. Kibole po porażce spadli na trzecie miejsce.

Sezon 2017/2018 Wiara Lecha rozpoczęła od porażki w Jarosławcu, a zakończyła przegraną z Wartą Śrem w Manieczkach. Kolejna kampania rozpoczęła się identycznie od 3:4 z Akademią Reissa. Klub PR9 wywiózł punkty ze Śródki. Tak jak Kibole zainaugurowali sezon, tak też zakończyli. GKS Dopiewo pokonał na Gdańskiej DWL 3:1 i na koniec rundy wiosennej mógł pochwalić się kapitalną serią sześciu meczów bez porażki. Lechici dwa ostatnie spotkania przegrali.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla kibiców Kolejorza. Już w szóstej minucie po faulu na Sławomirze Makowskim sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Niedźwiedzki. I to by było na tyle jeśli chodzi o grę Wiary Lecha. Lechici grali słabo, po kolei tracili też ważne ogniwa. Z kontuzją zszedł w pierwszej części Jakub Pawlaczyk, a na początku drugiej w wyniku urazu boisko opuścił Maciej Skrzypczak. Meczu nie dokończył także Jan Makowski. Goście przejęli całkowicie inicjatywę, z łatwością opanowali środek boiska, więc bramki były tylko kwestią czasu. W 32. minucie wyrównali, a kwadrans przed zakończeniem spotkania zdobyli bramkę, która zadecydowała o zwycięstwie Dopiewian. Wiara Lecha nie potrafiła przedrzeć się przez defensywę gości. W ostatniej minucie GKS dobił DWL trzecim golem, po którym sędzia zakończył mecz i sezon 2018/2019.

Przegrała Wiara Lecha, przegrał też Płomień Przyprostynia, ale zwycięstwo (walkowerem) odniósł PKS Racot, który zakończył kampanię na drugim miejscu. Trzeci byli Kibole, dla których jest to największy sukces w historii zespołu.

Widzów: 100

Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2019-06-15 17:00
Gospodarze:
KKS Wiara Lecha
Goście:
GKS Dopiewo

Ławka rezerwowych:

Jakub Drzewiecki, Piotr Makowski, Daniel Guszczyński