2019-06-20 00:17  -  KKS Wiara Lecha

Wiara Lecha w sezonie 2018/2019

Wiara Lecha w sezonie 2018/2019

Pierwszy sezon Wiary Lecha w Lidze Międzyokręgowej za nami. Kibole w końcowej klasyfikacji zajęli trzecie miejsce i zostali najskuteczniejszym zespołem. W Pucharze Polski DWL został zatrzymany w 1/16 finału.

Po raz pierwszy w historii Wiara Lecha rozegrała 30 spotkań ligowych podczas jednego sezonu. Rekord w liczbie potyczek przez okres jednego roku nie został pobity, a wyrównany. Przed dwoma laty, gdy Kibole świętowali wicemistrzostwo Klasy Okręgowej zagrali 32 meczów, w tym 4 w okręgowym Pucharze Polski. W mijającym sezonu DWL rozegrał dwa razy mniej spotkań pucharowych.

Na inaugurację jak i na zakończenie sezonu Wiara Lecha punktów nie zdobyła. Powtórzyła zatem wyczyn z poprzedniej kampanii, gdy w identyczny sposób wystartowała, a następnie finiszowała. Kibole przegrali w 1. kolejce z Akademią Reissa 3:4, a w ostatniej ulegli Dopiewianom 1:3. U siebie DWL przegrał jeszcze jeden mecz z PKS Racot i raz zremisował 1:1 z Orkanem Chorzemin. Pozostałe 11 spotkań Lechici wygrali. Słabiej Kibole grali na wyjazdach. Mogą jednak pochwalić się dodatnim bilansem pojedynków. Wygrali 7 z 15 meczów i 2 zremisowali.

Wiara Lecha została najskuteczniejszą drużyną ligi. Zdobyła 80 bramek z czego ponad połowę zdobyła para Michał Niedźwiedzki (30) – Dawid Kaczmarek (18). DWL był też najskuteczniejszą drużyną na wyjazdach. To właśnie w delegacji Kibole odnieśli najwyższą wygraną w historii występów w Lidze Międzyokręgowej – 7:0 w Starych Oborzyskach. Dużo bramek strzelili też w Jutrosinie (6), Rawiczu (4) i Chorzeminie (4). U siebie DWL najwyżej ograł Orlę (6:0), Pogoń Śmigiel (6:1) i Lipno Stęszew (5:0). Z bagażem pięciu goli z Poznania wyjechał Promień Krzywiń.

Kibolom przytrafiło się aż dziewięć porażek. Sześć z nich to minimalne, jednobramkowe przegrane. W pozostałych trzech meczach Wiara Lecha raz straciła trzy gole do rywala (2:5 w Plewiskach) i dwukrotnie uległa różnicą dwóch bramek (0:2 w Przyprostyni i 1:3 z GKS-em). Bolesna porażka przytrafiła się też w Kamionkach, gdzie Lechici zakończyli pucharową przygodę (2:5 z Avią).

Dużym problemem Wiary Lecha w poprzednim sezonie było utrzymanie prowadzenia. Kibole pięciokrotnie pierwsi strzelali gola w meczach, które później kończyły się porażkami: 3:4 z Akademią Reissa, 1:2 z Pogonią Lwówek, 1:2 z PKS-em Racot, 2:5 z Gromem Plewiska, 1:3 z GKS-em Dopiewo. Raz kibicom Kolejorza udało się odwrócić wynik. Do przerwy przegrywali z Promieniem Krzywiń 0:1, ale ostatecznie wygrali 5:1. Dwukrotnie DWL udało się wyrównać i ostatecznie zdobyć jeden punkt. Kibole przegrywali z Orkanem Chorzemin 0:1 oraz z Akademią Reissa 0:2, a mecze kończyły się odpowiednio wynikami 1:1 i 2:2.

 • Liczba meczów: 32
 • Liczba meczów w Lidze Międzyokręgowej: 30
 • Liczba meczów w okręgowym Pucharze Polski: 2
 • Najwyższe zwycięstwo: 7:0 z LZS w Starych Oborzyskach
 • Najwyższe zwycięstwo u siebie: 6:0 z Orlą Jutrosin
 • Najwyższy remis: 2:2 z Akademią Reissa Tarnowo Podgórne w Baranowie
 • Najwyższa porażka: 2:5 z Gromem w Plewiskach (liga), 2:5 z Avią w Kamionkach (puchar)
 • Najwyższa porażka u siebie: 1:3 z GKS-em Dopiewo
 • Najwięcej bramek w jednym meczu: 7 – LZS Stare Oborzyska (7:0), Pogoń Śmigiel (6:1), Akademia Reissa Tarnowo Podgórne (3:4), Grom Plewiska (2:5), Avia Kamionki (2:5)
 • Najdłuższa seria wygranych pod rząd: 4
 • Najdłuższa seria meczów bez porażki: 7
 • Najdłuższa seria meczów bez zwycięstwa: 2
 • Najdłuższa seria przegranych pod rząd: 2