2019-06-29 20:39  -  KKS Wiara Lecha

DWL wygrywa turniej Poznańskiego Czerwca 1956

DWL wygrywa turniej Poznańskiego Czerwca 1956

Wiara Lecha została najlepszą drużyną podczas ósmej edycji turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956. W finale Kibole pokonali Czas Pokaże, a cały turniej przeszli jak burza wygrywając wszystkie siedem spotkań. Najlepszym bramkarzem został zawodnik DWL Jarosław Sałata.

Od czasu, gdy czerwcowy turniej przeniósł się z orlika na boisko na poznańskiej Śródce Wiara Lecha dwukrotnie przegrywała w finałach (wcześniej nie zajęła nigdy miejsca na podium). Raz lepsze okazały się Żółwie Ninja, raz Poznaniacy. Rok temu DWL, po raz pierwszy w historii, nie wystąpił. Wrócił na turniej pamięci Poznańskiego Czerwca po dwóch latach przerwy. Na boisku Wiara Lecha nie miała sobie równych. Wygrała wszystkie siedem spotkań, a najniższą wygraną zakończył się grupowy pojedynek z Marnymi Szansami. Lechici wygrali go … 3:0. W pozostałych spotkaniach ograli oldbojów Winiar 4:0, następnie Ejbry 5:0, wspomniane wcześniej Marne Szanse, a na koniec pierwszej fazy rozgrywek Guillin Niepruszewo 6:1.

W fazie pucharowej Wiara Lecha spotkała się ponownie ze swoimi grupowymi rywalami, którzy wcześniej rozprawiali się z wyżej notowanymi przeciwnikami. W ćwierćfinale DWL wygrał z Ejbrami 4:0, a w drodze do finału pokonał Marne Szanse 5:1. Ta ostatnia drużyna w 1/4 wyrzuciła za burtę najgroźniejszego rywala Kiboli, czyli znaną z poznańskich boisk Siupakabrę. Finał przeciwko drużynie Czas Pokaże również zakończył czterobramkową wygraną. Lechici zwyciężyli 6:2 i po raz pierwszy w historii turniej pamięci Poznańskiego Czerwca zakończyli na pierwszym miejscu na podium.

Był to ostatni akcent sezonu 2018/2019. Kibole do treningów wrócą w połowie lipca. Pierwszą jednostkę odbędą 15 lipca.

Wyniki Wiary Lecha na 8. turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

Faza grupowa

Wiara Lecha – Winiary Oldboje 4:0 (Michał Niedźwiedzki 3, Dominik Bednarek)

Wiara Lecha – Ejbry Luboń 5:0 (Michał Niedźwiedzki 3, Jakub Pawlaczyk, Jan Makowski)

Wiara Lecha – Marne Szanse 3:0 (Artur Adamski, Jan Makowski, Tomasz Smura)

Wiara Lecha – Guillin Niepruszewo 6:1 (Stanisław Makowski 2, Jakub Pawlaczyk, Jan Makowski, Piotr Krystkowiak, Michał Niedźwiedzki)

1/4 finału 

Wiara Lecha – Ejbry Luboń 4:0 (Michał Niedźwiedzki, Jakub Pawlaczyk, Stanisław Makowski, Jan Makowski)

1/2 finału

Wiara Lecha – Marne Szanse 5:1 (Michał Niedźwiedzki, Jan Makowski, Tomasz Smura, Stanisław Makowski, Dominik Bednarek)

Finał

Wiara Lecha – Czas Pokaże 6:2 (Jan Makowski 2, Michał Niedźwiedzki, Dominik Bednarek, Piotr Krystkowiak)

Skład DWL: Jarosław Sałata – Stanisław Makowski, Artur Adamski, Jan Makowski, Piotr Krystkowiak, Dominik Bednarek, Tomasz Smura, Jakub Pawlaczyk, Michał Niedźwiedzki