2019-07-16 11:39  -  KKS Wiara Lecha

Ruszyły przygotowania do sezonu

Ruszyły przygotowania do sezonu

Wiara Lecha w poniedziałek rozpoczęła okres przygotowawczy do nowego sezonu. Na pierwszym treningu pojawiły się 22 osoby.

Pierwszy tydzień będzie intensywny. Kibole trenować będą cztery razy, w tym raz pojawią się na jednostce treningowej w Saturn Fitness. W sobotę udadzą się do Gliwic na mecz z mistrzem Polski by z trybun wspierać Kolejorza, a dzień później zagrają sparing z Sokołem w Pniewach.

Na poniedziałkowym treningu pojawiły się 22 osoby, wśród których pojawiło się dwóch nowych zawodników, ale i dwóch najlepszych strzelców zeszłego sezonu. Dawid Kaczmarek i Michał Niedźwiedzki w zeszłym tygodniu trenowali w rezerwach Lecha Poznań, a na koniec testów zagrali w meczu sparingowym beniaminka drugiej ligi. Obaj rozpoczęli przygotowania do sezonu w Wiarze Lecha.

W kolejnych tygodniach Wiara Lecha będzie trenować trzy razy w tygodniu i zagra kolejne dwa mecze kontrolne. 27 lipca DWL zagra w Czarnkowie z Notecią, a tydzień później na zakończenie okresu przygotowawczego w Obornikach ze Spartą. Ten ostatni mecz odbędzie się po wyjeździe do Łodzi na mecz przyjaźni z ŁKS.

Pierwszy mecz ligowy Wiara Lecha rozegra w weekend 10/11 sierpnia z Akademią Reissa Tarnowo Podgórne.