2019-07-18 10:03  -  KKS Wiara Lecha

Pucharową przygodę rozpoczniemy 28 sierpnia

Pucharową przygodę rozpoczniemy 28 sierpnia

Wiele zmian nastąpiło podczas przerwy w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Reforma dotknęła też okręgowy i wojewódzki Puchar Polski. Pierwsze pucharowe pojedynki zostały zaplanowane na 10 sierpnia. Wiara Lecha przygodę z PP rozpocznie pod koniec wakacji.  

Najistotniejszą zmianą wprowadzoną do okręgowego Pucharu Polski jest wycofanie z rozgrywek zespołów trzecio- i czwartoligowych. Najwyżej sklasyfikowane drużyny z Wielkopolski przygodę z PP rozpoczną dopiero na wiosnę i zagrają o trofeum na szczeblu województwa. Rywalizacja w okręgu toczyć się będzie pomiędzy klubami z piątej ligi i klas niższych.

Runda wstępna, w której zagrają zespoły A- i B-klasowe, juniorzy, oldboje oraz zespoły niezrzeszone zostanie rozegrana w weekend 10/11 sierpnia i 18 sierpnia. 1. runda, czyli 1/32 finału odbędzie się pod koniec wakacji. Na tym etapie do gry dołączą drużyny 5-ligowe, w tym Wiara Lecha, i przedstawiciele Klas Okręgowych. Finał OPP zostanie rozegrany 11 listopada. Zespoły, które zagrają o końcowe zwycięstwo będą musieli jesienią rozegrać aż sześć dodatkowych spotkań. Finał będzie siódmym pojedynkiem!

Zwycięzcy wielkopolskich okręgów (łącznie pięć klubów) wiosną dołączą do rywalizacji o wojewódzki Puchar Polski. W 1/16 finału czekać na nich będzie siedmiu trzecioligowców i osiemnastu czwartoligowców. Bezpośredni awans do 1/8 finału wywalczyły dwie najwyższej sklasyfikowane kluby ostatniego sezonu trzeciej ligi – KKS Kalisz i Mieszko Gniezno.

Losowanie par rundy wstępnej i 1/32 finału odbędzie się między 22, a 26 lipca.

Plan gier okręgowego Pucharu Polski

10/11 sierpnia, 18 sierpnia – Runda wstępna

28 sierpnia – 1/32 finału

11 września – 1/16 finału

25 września – 1/8 finału

9 października – 1/4 finału

23 października – 1/2 finału

11 listopada – Finał