1

:

2

58' Sparta Oborniki
32' KKS Wiara Lecha Piotr Makowski
3' KKS Wiara Lecha Piotr Makowski Krzysztof Szenfeld

Wiara Lecha wygrała w trzecim meczu kontrolnym w Obornikach z miejscową Spartą 2:1. Oba gole dla Kiboli zdobył Piotr Makowski.

Wiara Lecha w pierwszej części zagrała bardzo dobre zawody co przełożyło się na wynik do przerwy. Kibole prowadzili 2:0. Pierwsza bramka padła po rzucie rożnym, które ostatnio były bolączką Lechitów. Tym razem trafili drugi raz z rzędu. W zeszłym tygodniu w Czarnkowie wyrównali po kornerze, w Obornikach wyszli na prowadzenie. Z narożnika zagrywał Krzysztof Szenfeld, a najprzytomniej w polu karnym zachował się Piotr Makowski, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Sparty. Obaj mieli udział przy drugim golu dla Wiary Lecha. Pół godziny później na strzał z dystansu zdecydował się Szenfeld, a do piłki odbitej przez bramkarza dopadł Piotr Makowski, który podwyższył rezultat na 2:0

Po zmianie stron lepiej zaprezentowali się gospodarze. W 58. minucie po jednym z rzutów wolnych i zagraniu ręką przez Jakuba Pawlaczyka arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił zawodnik Sparty. Testowany bramkarz Wiary Lecha był bliski obrony „jedenastki”, ale ostatecznie musiał wyciągać piłkę z siatki. Do końca spotkania obie drużyny miały okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale golkiperzy obu zespołów nie pozwolili na straty.

Pojedynek w Obornikach był ostatnim meczem kontrolnym Wiary Lecha. Kibole w najbliższy weekend rozpoczną ligowe zmagania. W spotkaniu 1. kolejki, które odbędzie się w sobotę 10 sierpnia o godzinie 12:00 w Grodzisku Wielkopolskim, zmierzą się z Akademią Reissa Tarnowo Podgórne.

Sparta Oborniki – Wiara Lecha 1:2 (0:2)

bramki: 58’ (rzut karny) - 3’ 32’ Piotr Makowski

DWL: Borys Boczar (63. Adam Górski) - Dominik Bednarek (77. Jakub Nowak), Maciej Łaszyński (77. Hubert Waliszak), Maciej Skrzypczak, Artur Adamski (72. Artur Grajkowski) - Daniel Mankiewicz (46. Mateusz Bednarek), Tomasz Smura (79. Sławomir Makowski), Sławomir Makowski (46. Jakub Pawlaczyk), Hubert Ziółkowski, Krzysztof Szenfeld (79. Daniel Mankiewicz) - Piotr Makowski (46. Szymon Buko)

2019-08-04 13:00