2019-09-03 13:35  -  KKS Wiara Lecha

#ExpressDWL

#ExpressDWL

 Wiara Lecha zakończyła pierwszy miesiąc zmagań dwiema wygranymi, jedną pucharową i jedną ligową. Zapraszamy na ostatni sierpniowy odcinek cotygodniowego podsumowania DWL.

#ExpressDWL odcinek 4 (60)

 1. Wiara Lecha wygrała mecz 1/32 finału z Polonią Poznań 3:0 i awansowała do następnej rundy Puchar Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.
 2. W meczu 4. kolejki V ligi Wiara Lecha pokonała Pogoń Śmigiel 2:1.
 3. W pucharowym meczu z Polonią Poznań na listę strzelców wpisali się Piotr Makowski, Sławomir Makowski i Filip Zborowski, w lidze trafiali Tomasz Smura i Piotr Makowski.
 4. Wiara Lecha awansowała na drugie miejsce w tabeli V ligi. Do prowadzącego GKS-u Dopiewo Kibole tracą dwa punkty.
 5. Wiara Lecha wygrała trzeci mecz z rzędu i nie przegrała czwartego kolejnego spotkania. W czwartym kolejnym pojedynku Kibole zdobyli minimum dwie bramki. 
 6. Filip Zborowski rozegrał 10. mecz w barwach Wiary Lecha.
 7. Maciej Skrzypczak otrzymał trzecią żółtą kartkę w sezonie. W przypadku otrzymania kolejnej będzie pauzował w następnym spotkaniu.
 8. W 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski Wiara Lecha zagra w Środzie Wielkopolskiej z rezerwami Polonii, które występują na poziomie Klasy Okręgowej. Mecz odbędzie się w środę 11 września. Godzina rozpoczęcia pojedynku nie jest jeszcze znana.
 9. Zwycięzca meczu 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski pomiędzy Polonią II Środa Wielkopolska i Wiarą Lecha 25 września zagra ze zwycięzcą meczu Rzemieślnik Kwilcz – Meblorz Swarzędz.
 10. Mecz 5. kolejki V ligi pomiędzy Wiarą Lecha i Orkanem Chorzemin odbędzie się 23 listopada o godzinie 12:00 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej. W związku z tym Kibole w najbliższy weekend będą pauzować.
 11. Trampkarze Wiary Lecha w meczu 1. kolejki II ligi okręgowej zremisowali bezbramkowo z Lotnikiem Poznań 0:0. Orlicy przegrali na inaugurację trzeciej ligi okręgowej z Jadwiżańskim KS-em 1:5.
 12. W 2. kolejce rozgrywek trampkarzy Wiara Lecha zagra u siebie z WAP Luboń, natomiast Duszyczki zmierzą się, również u siebie, z Poznańską 13 Poznań. Oba spotkania odbędą się na boisku w Robakowie 7 września o 10:00 (trampkarze) i 12:30 (orlicy).
 13. Występy byłych zawodników Wiary Lecha:
 •  Robert Kaczmarek (Sokół Pniewy, V liga) – nie wszedł w meczu PP z LKS Baborówko (1:3), brak danych dotyczących meczu z Iskrą Szydłowo (0:3),
 •  Przemysław Zamęcki (Luboński KS, A-klasa) – nie zagrał w meczu z Maratończykiem Brzeźno (2:1),
 •  Wojciech Kuznowicz (Stal II Pleszew, B-klasa) – zagrał 68 minut w meczu z KS Kamień (6:0),
 •  Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, B-klasa) – nie zagrał w meczu z Lasem Kuczków (0:4).