2019-09-13 22:17  -  KKS Wiara Lecha

Niewygodny rywal z Racotu

Niewygodny rywal z Racotu

W meczu 6. kolejki V ligi Wiara Lecha podejmie u siebie PKS Racot. Pojedynek na szczycie rozegrany zostanie w niedzielę 15 września o godzinie 19:00 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej.

Niedzielny pojedynek, który odbędzie się w Poznaniu będzie hitem kolejki w piątej lidze. Naprzeciw siebie staną czołowe drużyny zeszłego sezonu i faworyci do awansu w obecnym. W poprzedniej kampanii górował PKS. W Racocie wygrał 2:1, a następnie powtórzył identyczny rezultat w Poznaniu. W klasyfikacji końcowej również był lepszy - PKS zajął drugie, Wiara Lecha trzecie miejsce. Po pięciu kolejkach wyżej są Kibole i choć rozegrali jeden mecz mniej to mają nad najbliższym rywalem trzy oczka przewagi. Wiara Lecha jedyne punkty straciła w Grodzisku Wielkopolskim, natomiast klub z Racotu poległ w dwóch pojedynkach i ostatnio zremisował u siebie z GKS-em Dopiewo.

Wiara Lecha nie przegrała od czterech spotkań, PKS nie zaznał smaku porażki od trzech. Kibolom w ostatnich dniach zdarzyła się jednak wpadka, ale w Pucharze Polski. DWL odpadł w Środzie Wielkopolskiej. Lechici prowadzili 1:0 od trzeciej minuty, a następnie w końcówce spotkania stracili dwie bramki, które wyrzuciły ich za burtę pucharowej rozgrywki. W zdecydowanie lepszych nastrojach są zawodnicy PKS-u. W pierwszej wrześniowej kolejce zremisowali z GKS-em Dopiewo, który do meczu w Racocie rozjeżdżał rywali, a na koniec sierpniowych zmagań pokonali na ciężkim terenie w Plewiskach miejscowy Grom 2:1. Kibole w ostatnich meczach nie zachwycają, ale zdobywają punkty. W tym sezonie w Poznaniu rozegrali dwa spotkania. Oba wygrali minimalnie – 3:2 z Rawią i 2:1 z Pogonią Śmigiel.

Historia pojedynków z PKS Racot

  • 2018/2019 | PKS Racot – Wiara Lecha 2:1 (Michał Niedźwiedzki)
  • 2018/2019 | Wiara Lecha – PKS Racot 1:2 (Jakub Pawlaczyk)

Bilans: 2 mecze | 2 porażki | bramki: 2:4

Najlepszy strzelec: Michał Niedźwiedzki, Jakub Pawlaczyk – 1 gol

Sędzią głównym meczu będzie Eliasz Pawlak. Na liniach asystować mu będą Maciej Śliwiński i Bartosz Rzejak.