2019-09-24 13:28  -  KKS Wiara Lecha

#ExpressDWL

#ExpressDWL

Za nami kolejny tydzień zmagań w sezonie 2019/2020. Zapraszamy na szósty odcinek. 

#ExpressDWL odcinek 6 (62)

 1. Wiara Lecha przegrała w meczu 7. kolejki V ligi z Krobianką w Krobi 1:3.
 2. Jedyną bramkę dla DWL w Krobi zdobył Dawid Kaczmarek.
 3. Pomimo porażki Wiara Lecha utrzymała trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do lidera, którym jest Płomień Przyprostynia Kibole tracą trzy punkty.
 4. Wiara Lecha poniosła pierwszą ligową porażkę w sezonie. Krobianka Krobia zakończyła passę pięciu meczów bez porażki i czterech zwycięstw z rzędu.
 5. Dawid Kaczmarek w meczu Krobianka – Wiara Lecha został ukarany czerwoną kartką, która wyklucza go z gry w minimum dwóch kolejnych spotkaniach. Czwartą żółtą kartkę w tym samym spotkaniu otrzymał Maciej Skrzypczak. Defensor Wiary Lecha będzie pauzował w najbliższym meczu.
 6. Krzysztof Szenfeld rozegrał 120. mecz w Wiarze Lecha. Michał Niedźwiedzki wystąpił po 110, a Maciej Skrzypczak zanotował 30. występ w niebiesko-białych barwach.
 7. W meczu 8. kolejki V ligi Wiara Lecha podejmie u siebie Płomienia Przyprostynia. Pojedynek odbędzie się w niedzielę 29 września o godzinie 20:00.
 8. Orlicy Wiary Lecha w meczu 4. kolejki młodzieżowych rozgrywek zremisowali z LPFA Bułgarska Poznań 3:3.
 9. W 5. kolejce młodzieżowych rozgrywek trampkarze Wiary Lecha w sobotę 28 września o 13:30 zagrają z Olimpem w Poznaniu. Dzień później, również w stolicy Wielkopolski, orlicy zmierzą się z Koziołkiem. Początek tego meczu został zaplanowany na godzinę 10:30.
 10. Sezon ligowy 29 września rozpocznie sekcja koszykówki Wiary Lecha. O godzinie 13:30 w hali CityZen przy ulicy Droga Dębińska zmierzy się z Biofarmem Junior Basket Poznań. Gospodarzem meczu będzie derbowy rywal.
 11. Występy byłych zawodników Wiary Lecha:
 • Robert Kaczmarek (Sokół Pniewy, V liga) – 90 minut w meczu z Notecią Czarnków (1:4),
 • Przemysław Zamęcki (Luboński KS, A-klasa) – nie grał,
 • Wojciech Kuznowicz (Stal II Pleszew, B-klasa) – nie grał,
 • Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, B-klasa) – nie grał.