KKS Wiara Lecha

2

:

2

79' KKS Wiara Lecha Michał Niedźwiedzki
73' KKS Wiara Lecha Michał Niedźwiedzki Tomasz Smura
64' Lipno Stęszew
50' Lipno Stęszew Michał Goliński
49' KKS Wiara Lecha Kacper Szulc
33' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek

Wiara Lecha z drugim remisem z rzędu. Kibole w 11. kolejce rozgrywek V ligi podzielili się punktami z Lipnem Stęszew. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Dzień po meczu Kolejorza z Legią, na który DWL wybrał się w solidnej liczbie, Wiarze Lecha przyszło zmierzyć się z zespołem ze Stęszewa. Po remisie w poprzedniej kolejce i pozytywnej historii meczów z Lipnem nadzieje na przełamanie passy bez wygranej były dość spore. Niestety w piątym spotkaniu z rzędu Wiara nie potrafiła zgarnąć kompletu punktów.

Pierwsza połowa należała do Lechitów, a gra w głównej mierze toczyła się na połowie gospodarzy. Przewagę w 33. minucie udokumentował Dawid Kaczmarek, który kapitalnym strzałem z rzutu wolnego wyprowadził Kiboli na prowadzenie. Do przerwy wynik nie zmienił się. Mimo dobrych pierwszych czterdziestu pięciu minut Wiara Lecha źle weszła w drugą część spotkania. Błąd w wyprowadzeniu piłki, nieporozumienie między zawodnikami doprowadziło do faulu i rzutu wolnego dla Lipna. Stały fragment został pewnie wykonany przez byłego piłkarza Lecha Michała Golińskiego i w 50. minucie na tablicy wyników widniał już remis 1:1. Niestety nie był to koniec problemów kibiców Kolejorza. Sześć minut po stracie bramki z boiska musiał zejść kontuzjowany Dawid Kaczmarek. W jego miejsce wszedł Hubert Ziółkowski, który godnie zastąpił bramkostrzelnego kolegę. W 64. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po stracie futbolówki w środku pola, długim podaniu i szybkiej kontrze piłka ponownie wpadła do bramki strzeżonej przez Borysa Boczara. W 73. minucie w polu karnym faulowany był Tomasz Smura, który w Stęszewie pełnił rolę kapitana. Do rzutu karnego podszedł Michał Niedźwiedzki, który pewnie strzelił z jedenastego metra w środek bramki. Do końca meczu jedni i drudzy starali się strzelić zwycięską bramkę, by dopisać do swojego dorobku trzy punkty. W samej końcówce świetną okazję miał napastnik Wiary Lecha. Mateusz Bednarek posłał bardzo silny strzał zza pola karnego, jednakże piłka o kilka centymetrów minęła światło bramki.

Piąty mecz bez zwycięstwa i drugi remis z rzędu. Szansa na przełamanie tej nieprzyjemnej passy dla Kiboli będzie 26 października, kiedy to Wiara Lecha podejmie na swoim boisku Lwa Pogorzelę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.

Widzów: ok. 200 (ok. 100 kibiców Lecha)

2019-10-20 14:30