2019-11-04 10:41  -  KKS Wiara Lecha

Koszykarze z trzecią wygraną z rzędu

W meczu 6. kolejki III ligi koszykarzy Wiara Lecha pokonała u siebie MKS Września 89:83. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu Lechitów, po którym utrzymali miejsce w ścisłej czołówce klasyfikacji.

O zwycięstwie Wiary Lecha w pojedynku z zespołem z Wrześni zadecydowała trzecia kwarta, w której Lechici byli lepsi o sześć punktów. Pozostałe trzy części spotkania oscylowały wokół remisu. Początek pojedynku 6. kolejki należał do gości, którzy w późniejszej fazie meczu mieli spore problemy z ambitnie grającą drużyną koszykarskiego Kolejorza. Wiara Lecha już nie pierwszy raz pokazała, że walka i determinacja to jej główne zalety. Lechici jeszcze przed końcem pierwszej kwarty zniwelowali straty do jednego punktu, a następnie do końca drugiej kwarty utrzymali minimalną odległość dzielącą ją do rywala. Po zmianie stron to zawodnicy grający w białych koszulkach byli lepsi. Trzecią i czwartą kwartę wygrali, a mecz zakończył się sześciopunktowym zwycięstwem, które było trzecim rzędu.

Następne spotkanie sekcja koszykówki Wiary Lecha zagra w Rawiczu. Pojedynek 7. kolejki z miejscową Rawią odbędzie się w sobotę 9 listopada o godzinie 18:00.

Wiara Lecha – MKS Września 89:83 (23:24, 19:19, 25:19, 22:21)

Wiara Lecha: Konrad Sobczak 16, Paweł Robak 14, Damian Dawidziński 11, Krzysztof Martuzalski 9, Adam Stróżyński 8, Jakub Szczepański 8, Marcin Szorcz 8, Paweł Pampuch 7, Jacek Wyrwas 6, Maciej Menesiak 2, Michał Banaszak 0, Jakub Stankowski 0