2019-11-06 13:06  -  KKS Wiara Lecha

#ExpressDWL

#ExpressDWL

W ostatni weekend największe powody do radości mieli koszykarze, którym udało się wygrać trzeci mecz z rzędu. Piłkarska Wiara Lecha nie rozpoczęła zwycięskiej passy i została sprowadzona na ziemię w Piaskach, gdzie rozegrała 200. ligowy mecz w historii. Rundę jesienną zakończyli trampkarze i orlicy.

#ExpressDWL odcinek 11 (67)

1. Wiara Lecha przegrała w meczu 13. kolejki V ligi w Piaskach z miejscową Koroną 2:3.
  2. Bramki dla Kiboli zdobywali Krzysztof Szenfeld i Stanisław Makowski.
  3. Wiara Lecha nie wygrała czwartego kolejnego meczu ligowego na wyjeździe. Licząc pojedynek w Pucharze Polski było to piąte spotkanie bez zwycięstwa w delegacji.
  4. W tabeli V ligi Wiara Lecha zajmuje ósme miejsce ze stratą dziewięciu punktów do liderującego GKS-u Dopiewo.
  5. Wiara Lecha w Piaskach rozegrała 200. mecz ligowy w historii. Zdobyła w nich 399 punktów, na które złożyło się 125 zwycięstw i 24 remisy. Kibole przegrali 51 pojedynków. W 200. meczach DWL zdobył 541 bramek i stracił 279.
  6. Tomasz Smura rozegrał 180. mecz w Wiarze Lecha. 150. występ zaliczył Stanisław Makowski, a po raz 130. na boisku w niebiesko-białych barwach pojawił się Sławomir Makowski.
  7. Wiara Lecha w meczu z Koroną Piaski zagrała w trzecim komplecie strojów, w których dominującym kolorem jest szary. Koszulki i spodenki uszyła marka sponsora strategicznego DWL Logo Print – AdRunaLine Sports.
  8. W meczu 14. kolejki V ligi Wiara Lecha podejmie na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej zespół Gromu Plewiska. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 listopada o godzinie 16:00.
  9. Zmianie uległ termin pojedynku 15. kolejki V ligi. Wiara Lecha w Dopiewie zagra w niedzielę 17 listopada o godzinie 13:00.
  10. Wiara Lecha zgłosiła drużynę do rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski w futsalu. Mecze eliminacyjne odbędą się w dniach 30 listopada – 1 grudnia.
  11. Młodzieżowe drużyny Wiary Lecha zakończyły rundę jesienną. Trampkarze zremisowali z Olimpem Poznań 4:4 i na koniec rozgrywek zajęli ostatnie miejsce w drugiej lidze. Orlicy przegrali z Koziołkiem Poznań 0:3. W końcowej klasyfikacji zajęli drugie miejsce w trzeciej lidze.
  12. Koszykarska sekcja Wiary Lecha wygrała w meczu 6. kolejki III ligi koszykarzy z MKS-em Września 89:83. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu.
  13. W III lidze koszykarzy Wiara Lecha zajmuje piąte miejsce ze stratą czterech punktów do prowadzących Rycerzy Rydzyna.
  14. W 7. kolejce III ligi koszykarzy Wiara Lecha zagra na wyjeździe w Rawiczu z miejscową Rawią.  Mecz odbędzie się w sobotę 9 listopada o godzinie 18:00.
  15. Występy byłych zawodników Wiary Lecha:
  • Robert Kaczmarek (Sokół Pniewy, V liga) – zagrał 90 minut w meczu ze Spartą Złotów (4:1),
  • Przemysław Zamęcki (Luboński KS, A-klasa) – nie grał,
  • Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, B-klasa) – zagrał 80 minut i strzelił gola w meczu z Pelikanem Nowy Karolew (4:0),
  • Wojciech Kuznowicz (Stal II Pleszew, B-klasa) – zagrał 55 minut w meczu z Liskowiakiem Lisków (5:4).