KKS Wiara Lecha

2

:

2

90' KKS Wiara Lecha Artur Adamski
90' GKS Dopiewo Mikołaj Fręśko
76' GKS Dopiewo Jakub Królik
75' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
74' KKS Wiara Lecha Sławomir Makowski
73' KKS Wiara Lecha Michał Niedźwiedzki Dawid Kaczmarek
67' KKS Wiara Lecha Maciej Skrzypczak
52' GKS Dopiewo Patryk Stawiarski
49' KKS Wiara Lecha Jan Makowski
37' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
32' GKS Dopiewo Maciej Duszyński
26' GKS Dopiewo Jan Borowiak

W 15. kolejce rozgrywek V ligi Wiara Lecha zremisowała z GKS-em Dopiewo. Spotkanie skończyło się wynikiem 2:2, a bramki dla Lechitów zdobyli Dawid Kaczmarek i Michał Niedźwiedzki.

Wiara Lecha w niedzielę 17 listopada udała się na stadion lidera rozgrywek. Wyniki ostatnich meczów z udziałem kiboli Kolejorza nie napawały optymizmem przed starciem w Dopiewie, więc mało kto stawiał na jakąkolwiek zdobycz niebiesko-białych. Jedno było pewne – bez walki Wiara Lecha tego meczu by nie oddała.

Pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, ale to Wiara Lecha w tej części gry była stroną dominującą. Pierwsi gola strzelili jednak gospodarze po dość kontrowersyjnej sytuacji, gdyż była możliwość, że zawodnik dogrywający do strzelca bramki był na spalonym. Sędzia uznał jednak bramkę i od 25. minuty Kibole przegrywali 0:1. Lechici szybko chcieli odrobić straty. Zaczęli grać bardziej agresywnie co przynosiło skutki. W 32. minucie Dawid Kaczmarek został faulowany w polu karnym przez bramkarza drużyny przeciwnej. Sędzia nie zawahał się i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa należała już do GKS-u. W 52. minucie gospodarzom udało się przejść szyki obronne Kiboli. Uderzenie zawodnika Dopiewa wybił Michał Pecold, ale piłka trafiła wprost pod nogi napastnika GKS-u, który nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do bramki. Gospodarze chwilę później mogli zamknąć to spotkanie, ale znakomicie w sytuacji sam na sam spisał się Pecold, który do końca spotkania jeszcze trzykrotnie ratował Lechitów z opresji. Kibole nie poddali się i walczyli o korzystny rezultat. W 73 minucie po dośrodkowaniu Dawida Kaczmarka, piłkę do bramki precyzyjnym strzałem skierował Michał Niedźwiedzki. Licznie zgromadzona publiczność więcej bramek już nie zobaczyła. Spotkanie na stadionie GKS-u zakończyło się remisem 2:2.

Był to ostatni mecz wyjazdowy Wiary Lecha przed przerwą zimową. Za tydzień na Śródce Kibole rozegrają zaległy mecz 5. kolejki z Orkanem Chorzemin. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 listopada o godzinie 12. Będzie to ostatni mecz rundy jesiennej w piątej lidze.

2019-11-17 13:00