2019-11-22 10:06  -  KKS Wiara Lecha

Ostatni mecz jesieni

Ostatni mecz jesieni

W ostatnim meczu rundy jesiennej Wiara Lecha podejmie u siebie Orkan Chorzemin. Pojedynek, który jest zaległym spotkaniem 5. kolejki, odbędzie się w sobotę 23 listopada o godzinie 12:00 na poznańskiej Śródce.

Wiara Lecha ma za sobą najsłabszą rundę odkąd pracę na ławce trenerskiej zakończył Dariusz Kustoń. Wówczas Kibole zakończyli jesień bez zwycięstwa u siebie i z przewagą zaledwie trzech punktów nad strefą spadkową. Po czterech latach Lechici są cztery oczka nad kreską i mają aż dziesięć punktów straty do lidera z Krobi. Ta sytuacja może zmienić się w sobotnie popołudnie. Pojedynek z Orkanem Chorzemin będzie meczem o przysłowiowe sześć punktów. Wygrana pozwoli Kibolom na przeskoczenie sobotniego rywala w tabeli, a także zniweluje stratę do Krobianki.

DWL w ostatnich meczach ma duży problem z wygrywaniem. W przeciągu dwóch miesięcy Kibole tylko raz zdobyli komplet punktów (w meczu z Lwem Pogorzela), trzykrotnie zremisowali i aż pięć razy schodzili z boiska pokonani. Orkan gra w kratkę. Mecze u siebie seryjnie wygrywa, natomiast w delegacji nie potrafi zdobyć choćby punktu. Ostatni raz na wyjeździe klub z Chorzemina odniósł zwycięstwo 17 sierpnia w Piaskach. Po tym meczu Orkan na chwilę został liderem V ligi. Później przyszła jednak seria sześciu wyjazdowych przegranych z rzędu, która spowodowała spadek na dziewiąte miejsce. Nad Kibolami Orkan ma dwa punkty przewagi.

Sobotni mecz, który zakończy rundę jesienną w piątej lidze, będzie trzecim pojedynkiem w historii pomiędzy Wiarą Lecha i Orkanem Chorzemin. Bilans jest korzystniejszy dla Kiboli, którym udało się wygrać na wyjeździe 4:1. W wiosennym pojedynku na Śródce padł remis 1:1. 

Historia meczów z Orkanem Chorzemin

  • 2018/19 | Orkan Chorzemin – Wiara Lecha 1:4 (Dawid Kaczmarek 2, Michał Niedźwiedzki, Jakub Pawlaczyk)
  • 2018/19 | Wiara Lecha – Orkan Chorzemin 1:1 (Michał Niedźwiedzki)

Bilans: 2 mecze, 1 zwycięstwo – 1 remis, bramki: 5:2

Najlepszy strzelec: Dawid Kaczmarek, Michał Niedźwiedzki – po 2 gole