Okoń Sapowice

15

:

0

83' KKS Wiara Lecha Marcin Janas
75' KKS Wiara Lecha Piotr Makowski
72' KKS Wiara Lecha Marcin Janas
71' KKS Wiara Lecha Piotr Makowski
66' KKS Wiara Lecha Dominik Bednarek
61' KKS Wiara Lecha Patryk Antończak
54' KKS Wiara Lecha Dominik Bednarek
52' KKS Wiara Lecha Tomasz Smura
46' KKS Wiara Lecha Sławomir Makowski
42' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
38' KKS Wiara Lecha Krzysztof Szenfeld
35' KKS Wiara Lecha Paweł Radoszewski
27' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
25' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
10' KKS Wiara Lecha Patryk Olaszczyk

Wiara Lecha wygrała w drugim meczu kontrolnym z Okoniem Sapowice 15:0. Najwięcej bramek dla Kiboli zdobył Dawid Kaczmarek, który w pierwszej odsłonie ustrzelił hattricka.

Mecz rozpoczął się dość nieoczekiwanie. Zawodnicy z Sapowic zagrali wysoko, agresywnie i nie pozwalali Kibolom tworzyć sytuacji pod własną bramką. Szybko taki stan rzeczy się nie utrzymał, gdyż niżej notowanym rywalom zabrakło sił. Wynik spotkania w 10. minucie otworzył Patryk Olaszczyk, który wykorzystał błąd bramkarza. Na kolejne trafienie trzeba było czekać kwadrans. W 25. minucie Dawid Kaczmarek bardzo ładnym uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza rywali. Dwie minuty później ponownie Kaczmarek trafił do siatki, tym razem wykorzystując świetne prostopadłe podanie Marcina Janasa. W 35. minucie piłkę do pustej bramki wpakował Paweł Radoszewski (pierwszy gol w niebiesko-białych barwach), a w 38. minucie bramkę na 5:0 strzelił Krzysztof Szenfeld. Jeszcze przed przerwą klasycznego hattricka skompletował Kaczmarek, który ustalił rezultat pierwszej części na 6:0.

Na drugą połowę trener Wróblewski desygnował do gry sześciu nowych zawodników. Kibole strzelanie rozpoczęli kilkadziesiąt sekund po wznowieniu spotkania. Futbolówkę w bramce umieścił Sławomir Makowski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. W 52. minucie strzelił Tomasz Smura, a 120 sekund później na listę strzelców wpisał się Dominik Bednarek. Pomimo wysokiego prowadzenia (9:0) napór na bramkę przeciwników rósł. W 61. minucie swojego gola zdobył Patryk Antończak, który podwyższył wynik na 10:0. Jedenastą bramkę dla Wiary Lecha strzelił Bednarek, a mecz zakończył się podwójnym dubletem w wykonaniu Piotra Makowskiego i Marcina Janasa. Ten ostatni w 83. minucie ustalił wynik spotkania na 15:0.

Następny mecz kontrolny Kibole zagrają w piątek 7 lutego z mocniejszym przeciwnikiem. Rywalem Wiary Lecha będzie lider ligi poznańskiej klasy okręgowej - Przemysław Poznań. Spotkanie zostanie rozegrane przy ulicy Bułgarskiej (pod balonem). Rozpocznie się o godzinie 20:20.

2020-01-31 20:20