2020-02-06 13:10  -  KKS Wiara Lecha

Sparing z liderem okręgówki

Sparing z liderem okręgówki

Przemysław Poznań będzie trzecim rywalem Wiary Lecha podczas przygotowań do rundy wiosennej. Derbowa potyczka odbędzie się w piątek 7 lutego o godzinie 20:20 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej.

Przed rokiem Przemysław Poznań również był sparingpartnerem Wiary Lecha, która przygotowywała się do walki o czwartą ligę. Klub wywodzący się z poznańskich Rataj był ówczesnym liderem A-klasy. Rywalizacja pod balonem przy stadionie Kolejorza toczyła się pod dyktando młodego zespołu Przemysława, który ostatecznie musiał uznać wyższość kibiców i pomimo dwukrotnego prowadzenia (1:0 i 2:1) uległ DWL 2:4. Przez rok wiele zmieniło się w obu zespołach. Przemysław lideruje Klasie Okręgowej i pewnie zmierza na ten sam poziom, na którym gra Wiara Lecha. Kibole nie mają miejsca w czołówce V ligi, a bardziej nerwowo muszą spoglądać za siebie, gdyż grozi im widmo spadku. Obecnie zajmują ósmą lokatę i mają za sobą bardzo słabą rundę jesienną.

Wiara Lecha wyjątkowo wcześnie rozpoczęła rozgrywanie meczów kontrolnych. Regułą w poprzednich latach był pierwszy sparing na początku lutego. Dla Kiboli wstępem do cięższych spotkań kontrolnych były mecze z zespołami z niższych lig – Poznan FC (A-klasa) i Okoniem Sapowice (B-klasa). Tego pierwszego rywala DWL pokonał 4:0, tego drugiego 15:0. Przemysław rywalizował za to z zespołami z wyższych ligi, a rezultaty mogą imponować. MKS wygrał z V-ligowymi zespołami. Leśnika Margonin pokonał aż 8:0, a także był minimalnie lepszy od Huragana Pobiedziska wygrywając 1:0. W ubiegły weekend Przemysław sparował z IV-ligową Unią Swarzędz, której uległ 2:5. Do przerwy jednak prowadził 2:0.

Przemysław Poznań był rywalem Wiary Lecha podczas przygody z A-klasą. Kibole w czterech ligowych potyczkach odnieśli cztery wygrane – na Śródce wygrywali 2:1 i 5:2, a na boisku przy Cytadeli ograli MKS 2:1 i 8:2. Lechitów na ławce trenerskiej prowadził Dariusz Kustoń, który obecnie jest trenerem koordynatorem w … Przemysławie.