2020-05-07 16:24  -  KKS Wiara Lecha

Koniec sezonu w niższych ligach

Koniec sezonu w niższych ligach

Decyzją wojewódzkich związków piłki nożnej sezon 2019/20 w IV lidze i niższych został zakończony. Wiara Lecha w rozgrywkach V ligi zajęła 8. miejsce.

Trwający stan epidemii w Polsce nie pozwolił na wznowienie rozgrywek w V lidze, w której występuje Wiara  Lecha. Kibole w klasyfikacji końcowej zajęli ósmą lokatę. Podopieczni Jarosława Wróblewskiego w 15 spotkaniach zdobyli 22 punkty.

Do gry w IV lidze zostały uprawnione zespoły Krobianki Krobia i GKS-u Dopiewo. Nikt nie został relegowany. Z okręgówki promocję udało się zdobyć Gromowi Wolsztyn, Piastowi Poniec, Przemysławowi Poznań i Stelli Luboń.  Wśród tych drużyn należy upatrywać rywali Wiara Lecha w kolejnym sezonie. Sytuacja może jednak ulec zmianie, gdyż wymienione zespoły mają prawo odmówić awansu, a Kibole też nie są pewni gry w grupie drugiej, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że trafią do grupy pierwszej.

Ostateczny kształt niższych lig będzie znany po zakończeniu procesu licencyjnego i przesłaniu przez kluby zgłoszeń do rozgrywek.