2020-07-31 09:34  -  KKS Wiara Lecha

Na pierwszy mecz do Plewisk

Na pierwszy mecz do Plewisk

W meczu 1. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się z Gromem w Plewiskach. Inauguracyjny pojedynek odbędzie się na stadionie przeciwnika w sobotę 1 sierpnia o godzinie 16:00. Będzie to czwarty mecz w historii obu zespołów.

Ponad osiem miesięcy trwała przerwa między rozgrywkami w piątej lidze. Ostatni raz Wiara Lecha miała okazję zaprezentować się kolegom z trybun 23 listopada, dzień po wyjątkowym meczu Kolejorza z Piastem, podczas którego DWL wspólnie z Ratajską i Swarzędzką sekcją zaprezentował oprawę. Kibole wygrali z Orkanem Chorzemin 4:1. Nikt nie spodziewał się, że będzie to ostatni pojedynek w sezonie 2019/2020, który ostatecznie został zakończony przez pandemię koronawirusa. Zwycięstwo dało Wiarze Lecha awans na ósme miejsce. Oczko wyżej z taką samą ilością punktów był Grom Plewiska, który na początku listopada pokonał Lechitów przy Gdańskiej 6:5. Był to szalony mecz. Kibole prowadzili 2:0, ale na przerwę schodzili z remisem 2:2 i w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Maciej Łaszyński. Na początku drugiej odsłony Grom strzelił dwa gole, ale dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem było już 4:4. Kolejne dwie bramki ponownie były autorstwa gości. Wiara Lecha zdołała odpowiedzieć jednym trafieniem w ostatniej minucie.

Plewiszczanie w 2019 roku dwukrotnie mierzyli się z DWL. W czerwcu na własnym stadionie pokonali Lechitów 5:2, wszystkie bramki strzelając w ostatnim kwadransie. Pięć miesięcy później zaaplikowali Wiarze Lecha kolejne sześć goli i wygrali drugi mecz z rzędu. Kibolom udało się raz pokonać Grom. Stało się to w pierwszym ligowym spotkaniu obu zespołów w listopadzie 2018 roku. Kibice Lecha wygrali wówczas 2:0.

Podczas letnich przygotowań oba zespoły rozegrały pięć meczów. Wyżej notowanych rywali miał Grom, który dwukrotnie ograł 4-ligowców – Tarnovię Tarnowo Podgórne i w ostatnim sparingu przed inauguracją, TPS Winogrady. Remisami kończyły się potyczki z piątoligowymi zespołami - Lechią Kostrzyn i Huraganem Pobiedziska. Jedyną porażkę Grom poniósł w meczu z niżej notowanym rywalem, Kłosem Zaniemyśl. Kibole na rozkładzie jazdy mają zwycięstwa nad Poznań FC, LKS-em Baborówko i Notecią Czarnków, którą pokonali tydzień przed startem ligi. Pojedynki kontrolne z Jurandem Koziegłowy i Spartą Oborniki kończyły się remisami.

Historia meczów z Gromem Plewiska

  • 2018/19 | Wiara Lecha – Grom Plewiska 2:0 (Jan Makowski, Mateusz Bednarek)
  • 2018/19 | Grom Plewiska – Wiara Lecha 5:2 (Filip Zborowski, Tomasz Smura)
  • 2019/20 | Wiara Lecha – Grom Plewiska 5:6 (Dawid Kaczmarek 2, Krzysztof Szenfeld, Jakub Pawlaczyk, Michał Niedźwiedzki)

Bilans: 3 mecze – 1 zwycięstwo, 2 porażki – bramki: 9:11

Najlepsi strzelcy: Dawid Kaczmarek – 2 gole, Jan Makowski, Mateusz Bednarek, Filip Zborowski, Tomasz Smura, Krzysztof Szenfeld, Jakub Pawlaczyk, Michał Niedźwiedzki – 1 bramka

Sędzią głównym meczu Grom – Wiara Lecha będzie Kamil Kowalski z Nietążkowa. Na liniach pomagać mu będą Janusz Gierczyński z Kościana i Patryk Domagała z Bruszczewa.