2020-08-28 08:27  -  KKS Wiara Lecha

Gra trzeci z czwartym

Gra trzeci z czwartym

W meczu 5. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Pniewy. Będzie to pojedynek trzeciej z czwartą drużyną ligowej tabeli. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 sierpnia o godzinie 16.

Fot. Mariusz Pluskota

Po czterech kolejkach Wiara Lecha i Sokół Pniewy mogą pochwalić się identycznym dorobkiem dwóch wygranych, jednego remisu oraz jednej przegranej. Pniewianie sezon rozpoczęli od zwycięstwa nad Gromem Wolsztyn, następnie musieli uznać wyższość Akademii Reissa, której ulegli na domowym boisku Kiboli – przy ulicy Gdańskiej. Kolejne dwa spotkania to rywalizacja z rywalami Wiary Lecha, czyli Gromem Plewiska (0:0) i Stellą Luboń (3:1). Lechici w potyczkach z tymi dwoma przeciwnikami zdobyli punkt mniej, a beniaminkowi wbili dwa gole. Pozostałe cztery oczka Kibole wywalczyli w Poniecu (2:0) i Buku (2:2). Od trzech spotkań niebiesko-biali nie zaznali porażki, Sokół za to u siebie podczas obecnej kampanii jeszcze nie znalazł pogromcy.

Poprzedni sezon dla klubu z Pniew nie należał do udanych. Sokół rozpoczął go od czteropunktowej zdobyczy, by następnie nie wygrać kolejnych dziesięciu meczów! Byli pierwszoligowcy ostatecznie zajęli 14. miejsce, a w trakcie kampanii zdołali wygrać ledwie trzykrotnie, w tym dwa spotkania z dwiema ostatnimi drużynami w ligowej hierarchii.

Sobotnia potyczka nie będzie pierwszym spotkaniem Wiary Lecha i Sokoła. W poprzednich latach oba kluby rywalizowały ze sobą trzykrotnie przy okazji meczów kontrolnych. Wszystkie zakończyły się remisami, a każdy z nich odbywał się na innym boisku. Na Śródce padł wynik 6:6, przy Bułgarskiej było 1:1. Ponad rok temu, przed startem sezonu 2019/20, na stadionie w Pniewach rezultat 1:1 został powtórzony.

Mecz Sokół Pniewy – Wiara Lecha rozegrany zostanie w sobotę 29 sierpnia o godzinie 16:00. Sędzią głównym spotkania będzie Eliasz Pawlak z Mechlina. Na liniach pomagać mu będą Łukasz Knypiński z Poznania i Dorian Pospieszała z Bielska.