2020-09-08 13:22  -  KKS Wiara Lecha

W Kostrzynie o 1/8 finału

W Kostrzynie o 1/8 finału

Wiara Lecha w meczu 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski zmierzy się z Lechią Kostrzyn. Pojedynek odbędzie się w środę 9 września o godzinie 17:00 na stadionie przeciwnika. Zwycięzca potyczki zagra o ćwierćfinał z lepszym z pary Kłos Gałowo – Błękitni Wronki.

Wiara Lecha z Lechią Kostrzyn miała okazję rywalizować podczas sezonu 2017/2018, gdy oba zespoły grały w Klasie Okręgowej. Była to ostatnia kampania przed reorganizacją rozgrywek, po której powstała V liga. W klasyfikacji końcowej Lechia była wyżej od Kiboli, ale dwukrotnie musiała uznać wyższość niebiesko-białych. W Poznaniu Wiara Lecha wygrała 1:0, a w Kostrzynie 2:1. Lechiści na koniec sezonu zajęli drugą lokatę, DWL był piąty, a różnica punktowa wyniosła sześć oczek.

Po awansie do V ligi klub z Kostrzyna trafił do grupy pilsko-poznańskiej, a Kibole do grupy leszczyńsko-poznańskiej. Lepsze wyniki osiągali poznaniacy, którzy w pierwszym sezonie byli trzeci, a na koniec rundy jesiennej kolejnej kampanii zajęli ósmą lokatę. Lechiści raz byli w samym środku stawki, a ostatnio zakończyli rozgrywki na czwartym miejscu od końca.

W obecnym sezonie również lepiej prezentują się Lechici. Po sześciu seriach wyprzedza ich jedynie Korona Piaski. Lechia zajmuje za to przedostatnie miejsce i jest jedną z dwóch drużyn, która jeszcze nie zaznała smaku wygranej. Co ciekawe do tej pory kostrzynianie rozegrali aż pięć spotkań u siebie, w których zdobyli ledwie dwa oczka. Kibole mają na koncie identyczną liczbę meczów wyjazdowych i pięć razy więcej punktów.

Lechia Kostrzyn to stały sparingpartner Kiboli. W blisko 10-letniej historii oba zespoły rozegrały między sobą aż pięć meczów kontrolnych. Trzykrotnie lepsza była Wiara Lecha (u siebie – 6:0 i 3:0, na wyjeździe – 3:2), a dwa razy wygrywali Lechiści (u siebie – 2:0 i 6:3).

Ostatnia edycja Pucharu Polski była bardziej udana dla Lechii. Kostrzynianie pokonali trzech rywali i awansowali do 1/4 finału, gdzie po rzutach karnych musieli uznać wyższość Huraganu Pobiedziska. Wiara Lecha odpadła dwie rundy wcześniej, a przeszkodą nie do przejścia okazały się rezerwy Polonii Środa Wielkopolska.

Pojedynek Lechii z Wiarą Lecha odbędzie się w środę 9 września o godzinie 17 na stadionie przy ulicy Sportowej w Kostrzynie. Sędzią głównym będzie Maciej Martyniuk z Gruszczyna, asystować mu będą Marek Czajkowski z Poznania i Jarosław Bulczyński z Pobiedzisk.