2020-11-13 11:16  -  KKS Wiara Lecha

Pierwsze derby z Akademią Reissa

Pierwsze derby z Akademią Reissa

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej Wiara Lecha zmierzy się z Akademią Reissa Poznań. Gospodarzem derbów, które odbędą się w sobotę 14 listopada na stadionie przy ulicy Gdańskiej, będą Kibole. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 14:00. 

Przed sezonem 2020/21 seniorska Akademia Reissa zmieniła miejsce rozgrywania swoich meczów z Baranowa na Poznań. Po raz pierwszy jako gospodarz w stolicy Wielkopolski zagrała w drugiej kolejce przeciwko Sokołowi Pniewy. Mecz zakończył się zwycięstwem APR 3:2. Początek obecnej kampanii nie był jednak udany dla drużyny Piotra Reissa. Zespół oparty na zawodnikach młodzieżowych po sześciu kolejkach miał zaledwie cztery punkty i zajmował miejsce w strefie spadkowej. Zwycięska passa rozpoczęła w siódmej serii od wygranej w Przyprostyni. Kolejne sześć spotkań to pięć wygranych i jeden remis. Na chwilę Akademię zatrzymała Kania, która po ciężkim boju odniosła zwycięstwo 2:1. W kolejnych dwóch spotkaniach, poprzedzających mecz z Wiarą Lecha, pomarańczowo-czarni wywalczyli cztery oczka – wygrali z Koroną Piaski 4:1 i zremisowali w Wolsztynie z Gromem 2:2.

W ostatnich trzech spotkaniach Wiara Lecha również zdobyła cztery punkty. Po remisie na trudnym terenie w Stęszewie przyszła fatalna porażka u siebie z Gromem Wolsztyn 2:4. Tydzień po blamażu Kibole ponownie zagrali w Poznaniu. Tym razem pokonali Płomień Przyprostynia 2:0.

Wiara Lecha poznańskie boisko na Śródce dzieli z Akademią Reissa i Przemysławem. Ten ostatni zespół miał już okazję rywalizować ze swoimi derbowymi rywalami. Z WL przegrał 2:4, natomiast z APR zremisował 1:1. Kibole w tym sezonie zdobyli w Poznaniu więcej punktów niż Akademia, która przegrała jeden mecz mniej. Wiara Lecha ma na koncie pięć wygranych i dwie porażki. Zespół Piotra Reissa cztery zwycięstwa, jeden remis i jedną przegraną.

Pojedynek Wiary Lecha z Akademią Reissa odbędzie się po raz szósty. Bilans jest remisowy. Oba zespoły wygrały po jednym pojedynku (2:0, 3:4), a pozostałe kończyły się remisami (3:3, 2:2, 3:3). Kibole na zwycięstwo nad Akademią czekają już cztery lata. Trzy punkty wywalczyli w pierwszym meczu, który udało się wygrać 2:0. W ostatnich czterech starciach pomiędzy obiema ekipami padły aż 23 gole!

Mecz pomiędzy Wiarą Lecha i Akademią Reissa odbędzie się w sobotę 14 listopada o godzinie 14:00 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej. Spotkanie sędziować będzie trójka sędziowska z OZPN Leszno: Krzysztof Pospiech (główny), Rafał Kozioł i Tomasz Węglarz. Partnerem dnia meczowego została firma RWAutosport.