2020-11-22 16:51  -  KKS Wiara Lecha

Wiara Lecha – PKS Racot 6:1

Wiara Lecha – PKS Racot 6:1
Herb klubu KKS Wiara Lecha
Herb klubu PKS Racot

KKS Wiara Lecha

vs

PKS Racot

6

:

1

W meczu kończącym rundę jesienną Wiara Lecha pokonała PKS Racot 6:1. Po dwie bramki dla Kiboli zdobyli Hubert Ziółkowski i Dawid Kaczmarek, jedno trafienia na swoje konto zapisali Kacper Dolski i Piotr Makowski. Tomasz Smura rozegrał 200. mecz w niebiesko-białych barwach.

Ostatni mecz rundy jesiennej w wykonaniu Wiary Lecha rozpoczął się od zmasowanych ataków Kiboli. Efekt w postaci gola na 1:0 przyszedł już w 2 min, gdy zagranie Dawida Kaczmarek, po przepuszczeniu Piotra Makowskiego, trafiło pod nogi Kacpra Dolskiego. Ten ostatni nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki. Kibole mogli szybko podwyższyć prowadzenie, ale Dominik Bednarek nie trafił w korzystnej sytuacji posyłając piłkę minimalnie obok słupka. Na kolejnego gola dla Kiboli trzeba było czekać do 37 min. Wówczas Sławomir Makowski zagrał piłkę w polu karnym do Huberta Ziółkowskiego, a ten skierował ją do pustej bramki. Strzelanie w pierwszej odsłonie zakończył Kaczmarek popisując się atomowym uderzeniem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Kibole szybko zamknęli mecz. W 48 min Ziółkowski drugi raz wpisał się na listę strzelców wykorzystując sytuację sam na sam, a po 120 sekundach Piotr Makowski w kopii sytuacji sprzed dwóch minut podwyższył prowadzenie na 5:0. Nie był to koniec strzelania. Ostatniego, szóstego gola dla Wiara Lecha w 80 min zdobył Kaczmarek. Goście wywieźli z Poznania jednego gola. W 83 min po rzucie rożnym zawodnik z Racotu pokonał debiutującego w niebiesko-białych barwach Nikodema Jankowiaka. Pierwszy raz w Wiarze Lecha zagrał też Adam Lazarowicz, który w 83 min zmienił grającego dwusetny mecz Tomasza Smurę. Lechici mecz kończyli w dziesiątkę, po tym jak Artur Adamski otrzymał od sędziego czerwoną kartkę.

Pojedynek z Racotem był ostatnim meczem Wiary Lecha w rundzie jesiennej. Kolejne spotkanie o ligowe punkty Lechici zagrają w marcu przyszłego roku. Rywalem DWL będzie Grom Plewiska. Mecz odbędzie się w Poznaniu. 

Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2020-11-21 12:00
Gospodarze:
KKS Wiara Lecha
Goście:
PKS Racot

Skład:

Ławka rezerwowych:

Adam Lazarowicz, Marcin Surowiec, Patryk Antończak, Jakub Pawlaczyk, Jakub Nowak, Nikodem Jankowiak